• Обновено
розова боја кристално стакло мешани морска школка мозаик HMGM2014 за кујна backsplash плочка бања туш ходникот ѕиден мозаик

розова боја кристално стакло мешани морска школка мозаик HMGM2014 за кујна backsplash плочка бања туш ходникот ѕиден мозаик

Rating 
DEN 10898.00
DEN 11472.00
-5 %

Залиха
Во магацинот.


НАПОМЕНА : 1 lot= 11 компјутери 30x30cm= 1 квадратен метар= 1 м2
Околу Ќе Хомер Мозаик
Хомер Декорација Материјал Co., Ltd. специјализирана за производство и работење на претпријатијата мозаик плочки, како мајка на бисер мозаик плочки, стакло мозаик плочки, кристално msaic, керамички мозаикот, камен мозаик, метал мозаик и други уметнички мозаик плочки. Нашата фабрика се наоѓа во Foshan Градот.
Мозаик Плочки На Решетката
Мозаик плочки се мали, обично 1-инчен-квадрат или помалку, керамички или мермер дизајни на поголемите плочка колеги. како се врши резултат на едноставен фактот што тие се толку мали, мозаик плочки се доставени на мрежа поддршка во однапред определен боја шеми. Овие групи на плочки, обично дванаесет плочки широка и дванаесет плочки долго, се направи брзо се одржи далеку од мозаикот ѕид плочка инсталација.Мозаик плочки производители ќе брзо се вклучуваат и издржлив, лесен-за-чистење на ѕид површината. како кратко време кога ќе дознаете соодветни техники, може да се трансформира вашиот ѕид со мозаик плочки поголема од викенд.Поставување на листови од мозаик плочки во рамките на вашиот простор, особено каде што се инсталирање на нив. Плочка мора да се претвори во идентични температури од просторот претходно да се започне инсталацијата. погледне во секој лист од мозаик плочки. договорено освен било листови со недостасува или испукани плочки. отстрани испукани плочки со пилинг ги настрана поддршка на состојба. договорено освен еден лист да се искористи за замена плочки.

Основни карактеристики

Шема:
Авион Ѕид Налепница
Стил:
Европа
Класификација:
Кат Налепници,За Ѕид
Број На Модел На:
HMGM2014
Спецификација:
Multi-piece Package
Сценарија:
Ѕид
Тема:
Шема
Материјал:
Стакло
Употреба:
ѕидот, кат и backsplash и др.
Потекло:
Кина
Поддршка За Подлога:
Mesh Поддршка
дизајн:
Мозаик Дизајн
is_customized:
Yes

Најдобри понуди