• Обновено
Нови Пристигнување Промоција Оптоварување Звук Акустична Панели Сина Боја Апсорбирање На Пена Сунѓерот

Нови Пристигнување Промоција Оптоварување Звук Акустична Панели Сина Боја Апсорбирање На Пена Сунѓерот

Rating 
DEN 950.00
DEN 1056.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Ние не користи компримиран пакување, така што тие не ќе излезе да бидат деформирани кога ќе го добиете пена, ние го продаде високо ниво пена за најдобрите акустични апсорпциона стапка,тука е повратни информации од нашите клиенти
производство на информации : Акустична Пена е само гаснење и нуди можност за одличен звук апсорбирање квалитети во текот на еден широк спектар на фреквенции;Тоа е лесно да се справи со се намали и да ја инсталирате; производот е достапен со широк спектар на функционална или декоративни facings и ткаенини .
1.Спецификации :
Најдобри Пожар - retardant
Одлични акустични својства
Еко-пријателски Акустична Пена Панели
Примероци се слободни од страна на побарувачката
Форми со побарувачка;
2. Карактеристики
апсорбирање на звук, се задржи топло, топлинска изолација, добра еластичност ,ѕид декорација,shockproof,moistureproof,против триење.
3.Употреба
може да се користи на живеење, redcording студиа и домашни театри училишта, hosipital ,
заштита на животната средина, автомобилската, Морски, архитектонска декорација, апарати за домаќинство апаратот;итн.
4.Предност
1)нашата фабрика директно да го продаде со 13 години работно искуство
2).resonable редукција на шум
3).фабриката директно да го продаде,со висок квалитет и конкурентна цена,користење encironmental материјал,не toxin.
4).тест : SGS,BS5852,CA117,ISO9001
Фреквенција коефициент на Апсорпција
125 HZ 0.11
200 HZ 0.24
400 HZ 0.64
800 HZ 1.06
1600 HZ 1.03
40000 HZ 1
НРЦ : 0.8
плаќање
Начинот на systerm е поддршка, За други начини на плаќање надвор systerm поддршка, ве молиме контактирајте со нас за инструкции.
превозот
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна. Ние само ќе го следат вашиот адресата наведена во aliexpress за испорака. ве молам оставете ме вашиот телефонски број, тоа се бара од страна на поштата од кина при пополнување на превозот форма!! јас нема да бидете во можност да брод вашата точка ако не ми даде вашиот телефонски број .
како да избор на shippment за себе? Ние обично брод пакетот со ЕМС
EMS обично takea за 5-14 работни дена да пристигне на вашата локација, за многу земја, поштарина ќе бидат слободни ,но за некои земја која не е многу далеку од нас,ќе мора да плаќаат малку прилог надоместокот за некои објект
Ве молиме бидете сигурни дека можете да се чека толку долго време кога ќе изберете Кина Пост Воздух Mail.
Ако сакате да добиете предмети побрзо, можете да го плати уште превозот цена и јас ќе брод нив со DHL или UPS-от,доколку имате потреба,можете да ме контактирате и ние може да се добие специјална цена за вас. Ако вашиот царински држете вашите производи и не порака назад кон вас за било која причина, правило или политика, ние ќе не наплата и не сме одговорни за вакво прашање.

Основни карактеристики

Шема:
3D Налепница
Класификација:
Кат Налепници,За Ѕид,Прозорец Налепници
Број На Модел На:
ACF-WEBC30
боја:
Сина
густина:
25kg/м3
Огноотпорни стандард:
CA117
brc:
0.8
Големина:
30*30*5cm
Обликот:
Оптоварување
is_customized:
Yes

Најдобри понуди