• Обновено
Ретро Лофт Стил Lumiled Ѕид Sconce Стакло Гроздобер Ѕид Светлина Тела Индустриски Ѕид Светилка За Дома Осветлување Lampe Murale

Ретро Лофт Стил Lumiled Ѕид Sconce Стакло Гроздобер Ѕид Светлина Тела Индустриски Ѕид Светилка За Дома Осветлување Lampe Murale

Rating 
DEN 3839.52

Залиха
Во магацинот.

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Рустикален Стил/Поднесе/Лофт Заврши Сликарство Светлина Насока Uplight Димензии вкупна Висина 20 см вкупна Ширина 25 см Целокупната Длабочина од 25 см Сијалица Информации Сијалица База E26/E27 Wattage по Сијалица МАКС 60 W Сијалица Вклучени Да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал Стакло Декорација Материјал Метална Боја Тела Боја Бронзена Нијанса на Боја бела Боја Декорација Бронза Тежина Нето Тежина(kg) 1.5 КГ
Плаќање
1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат throughsecure уплатата ЗАЧУВАМ.
2)Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ifyou не може да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку minutesand обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Испорака
1.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да MATCHyour Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува викендите andholidays. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќање, pleasecontact нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно possiblewith одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод вашата itemfrom нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
Враќање
1. Youhave 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот тоа wasreceived. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, тоа е consideredused и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. Постојат NOEXCEPTIONS! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да се ОБЕЗБЕДИ uswith превозот следење на број, специфична причина за враќање, и y
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во itsoriginal состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени,ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, вие maychoose да има замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена ifthe производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Гаранција
1. 12months Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (со исклучок на itemsdamaged и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-monthwarranty.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период(и во оригиналното пакување, ако е можно).

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Бренд Име:
IWHD
Сенка Тип:
Матирано Стакло
Сенка Ветер:
До & Долу
Техника:
обложено
Карактеристики:
Тавански Светилки
Тело Материјал:
Железо
Употреба:
празник
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Гаранција:
3 година
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Број на извори на светлина:
1
Примена:
Кревет Во Соба
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS,УЛ
Осветлување Област:
15-30square метри
Стил:
Гроздобер
База Тип:
E27
Е dimmable:
No
Напон:
90-260V
Материјал:
FRP
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Број На Модел На:
Ѕидот Светла
Боја На Каросеријата:
бронза

Најдобри понуди