• Обновено
Перфорирани ПВЦ пластика картичка и пвц бизнис картичка снабдување

Перфорирани ПВЦ пластика картичка и пвц бизнис картичка снабдување

Rating 
DEN 3.84

Залиха
Во магацинот.


Перфорирани ПВЦ пластични картички
Перфорирани ПВЦ пластика картичка и пвц бизнис картичка снабдување Опис на Производот
Главната спецификација за членство картички
1 - Кориснички картичка облик и големина, перфорирани за бесење.
2 - Потпис панел на задната страна, добро за пишување.
3 - Една верзија и неколку верзија на располагање, јажиња прилог на ознаки.
4 - Логото полна боја печатени, ПМС на располагање.
5 - Сериски numers embosing или нормален печатени, член име на располагање
6 - време на Испорака : 5~8 дена по дигитален доказ и трансфер е потврден.
* Базираше на 1,000 компјутери стандард ознака, кориснички модел и други количина ве молиме распрашајте се.
Детални инструкции на пластични картички
Физички Опис
Материјал
ПВЦ/МИЛЕНИЧИЊА/ABS
Материјал Тип
Бренд нови
Димензија
85.5*54mm стандард, кориснички достапни
Дебелина
0.76 мм, 0.2~2.0 mm кориснички достапни
Обликот
Правоаголник со круг агол(R=3.18 mm)
Услугата за печатење
Печатени како вашиот дизајн
Свила екран печатење
CMYK Полн колор печатење
Чипови
ISSI4428, ISSI4442, TK4100 и други HF/UHF чипови како што се бара
After effects
Втиснување бројот на последователни броја на располагање
Злато/Сребрена/Ласерски печат
Потпис Панел, позиција како по дизајниран уметнички дела
невидливи УВ печатење
Бар-кодот и QR кодови, променлива кодови достапни
Магнетна Лента(hi-co/loco), кодирани како што се бара
Посебни Картички
Транспарентен Картички, ласерски сјајна картичка
Апликации
ПВЦ Бизнис Картичка
ПВЦ членската Картичка
Картичка За Попуст
Хотел Опременост На Копчето Картичка
Подарок Картичка, итн.
Цена услови и други
Цена Рок
ФОБ, EXW, CNF
Превозот метод
Експрес, со авион или по море
Примерок рок
Бесплатни примероци, поштенски платени од страна на купувачот
Сертификација
SGS, ISO9001 : 2008, Ro Hs, EN71
Вовед :
1.Пластични ПВЦ картички производителот 11 години
2.Издржлив Материјал : ПВЦ,ABS,домашно МИЛЕНИЧЕ,итн.
3.Прилагодено дизајн и големина
4.Професионална Поддршка
Пластична картичка за производство на инструкции
Златна ПВЦ Подарок картичка /член картичка /ВИП картичка, итн.
1. Материјал : ПВЦ.
2. Големина : 86*54 mm (CR80 ISO Стандард)
3. Дебелина : 0.76 mm
4. Печатење : Четири бои CMYK целосна печатење и големина (од Германија Германија четири бои офсет печатење машини )
5. Достапни занаети :
A. Термички печатење броеви
Б. Златен/Сребрена позадина
C. Златен /Сребро топла-печат
D. Место УВ
E. Втиснување
F. Обичните ламиниране за повторно печатење
G. Заштита слој
H. Нула-ff panel
I. Магнетна лента : Loco, hico
J. Бар-Кодот
6. Пакување детали : 250 PCS/внатрешен кутија, 5000 PCS/картон/27kgs/0.027 cbm
7. Уметнички дела : Слободен дизајн за вас, ние, исто така, прифати го прилагодите дизајн
Испорака :
А Превозот начин : Преку Воздух Товар,со море или со Fedex/DHL/UPS/EMS/Изрази,тие ќе се обезбеди врата до врата услуга
Б.

Основни карактеристики

Бренд Име:
HYS
Контури:
Туѓо Картичка
Чип Вид:
Магнетна Лента Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Само За Читање

Најдобри понуди