• Обновено
Vnox Жените X Хривнија Магнетна Закачам Здравствена Заштита Накит Црна Нерѓосувачки Челик слободни кутија

Vnox Жените X Хривнија Магнетна Закачам Здравствена Заштита Накит Црна Нерѓосувачки Челик слободни кутија

Rating 
DEN 392.00
DEN 602.40
-35 %

Залиха
Во магацинот.


ПРОИЗВОД НАСТАВА
Магнети ефектите на магнет во Кинеската медицина : тоа е главно се користи за лекување на вртоглавица, заматен вид, тинитус и глувоста, palpitation, несоница, бубрези, астма, раздразливост и dreaminess. Магнет' s ефикасноста принципи : магнетно поле генерирани од страна на магнет, може да се прилагоди на позитивните и негативните јони во телото, а со тоа се промовира циркулацијата на крвта и зголемување на содржина на кислород во крвта. Користење на магнетното поле генерирани од страна на магнет за зголемување на телото анјони и прилагодување на позитивните и негативните јони во телото на рамнотежата може да ја активирате крвта, подобрување на крвта со кислород содржини, подобрување на имунолошкиот систем и да игра повеќе ефекти. Германиум Тоа може да ја ослободи далеку инфрацрвена кои се корисни за човечкото тело и за зајакнување на природните исцелителна моќ, подобрување на физичката кондиција, активирајте клетки, detoxify отрови и beautifying лица, да ги елиминираат заморот, подобрување на спиење квалитет, подесување на крвниот притисок, да се ослободи од токсините во телото, регулирање на автономниот нервен систем и други хронични болести, како и спречување на електромагнетна радијација во животот. Негативни јони На влијание врз нервниот систем, може да ја подобри функцијата на мозокот и ментална активност, духови, ефикасноста на работата, подобрување на спиењето квалитет може да се подобри. Студијата потврди дека негативните јони се забави крвта за да се прошири улогата на крвта време, може да се зголеми на кислород содржината на снегот, е корисна за пренос на кислород, апсорпција и искористување. Anion ефекти врз респираторниот систем повеќето очигледно, тоа е затоа што негативните јони внесете телото преку респираторни патишта, може да го подобри луѓе капацитет на белите дробови. Далеку инфрацрвена инфраред е најдобар во сите сончева светлина може да навлезат во кожата и subcutaneous ткиво како реј, исто така познат како "светлина на животот," Далеку инфрацрвена може да биде апсорбирана од телото, тогаш телото ќе се добијат во-длабочината на човековите клетки резонанца на атоми и молекули преку резонанца апсорпција, формирање на топлинска реакција, се промовира длабоко во кожата температура се зголеми, и да се капилари, се промовира циркулацијата на крвта, во прилог, некои штетни за човековото тело во непочитувањето да им помогне го метаболизираат начин, без да одите низ бубрезите, и пот од кожата, директно го испушта заедно, можете да се избегне зголемување на оптоварување на бубрезите.
ПРОИЗВОД ФОТОГРАФИИ
СЕ ВРАТИ И НАПЛАТА
Ако Било Какви Прашања, Ве Молиме Да Бидат Слободни Да Контакт.

Основни карактеристики

Синџир Тип:
Линк Синџир
Нараквици Тип:
Холограмот Нараквици
Поставување Тип:
Канал поставување
Број На Модел На:
SBRM-030
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Затворач Тип:
За да се префрлате-clasps
Пол:
Жените
Метали Тип:
Нерѓосувачки Челик
Стил:
Повик/Спортски
Обликотшема:
Геометриски
Материјал:
Метал
Бренд Име:
VNOX
Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Моден
Функција:
Тренди
здравје камен:
магнет+негативни јони+германиум+далеку инфрацрвена
Должина:
7.8 инчен , прилагодлив со алатка

Најдобри понуди