• Обновено
Автомобил GPS Tracker GV300 Напредно Возило за Следење Уред Широк Оперативен Напон Спектар 8V да 32V DC Повеќе I/Os 1 Паметни ВЛЕЗ

Автомобил GPS Tracker GV300 Напредно Возило за Следење Уред Широк Оперативен Напон Спектар 8V да 32V DC Повеќе I/Os 1 Паметни ВЛЕЗ

Rating 
DEN 4401.00
DEN 5867.52
-25 %

Залиха
Во магацинот.


1. Широк Оперативен Напон Спектар 8 V да 32 V DC 2. Повеќе I/Os Вклучувајќи 1 Паметни Влез 3. GARMIN FMI/Повеќе Сензори/Глас Поддршка 4. Долго време во мирување : 90 часа(Без пријавување) 48 часа(5 минути известување) 50 часа(10 минути известување) 5. Ниска потрошувачка на енергија 6. Повеќе I/O интерфејси за мониторинг и контрола на 7. CE/FCC/E-Марк заверена
Преглед : GPS Tracker
На GV300 е компактен GPS tracker наменета за широк спектар на возило следење апликации. Тоа што има повеќе I/O интерфејси кои може да се користи за следење или контролирање на надворешни уреди. Нејзините вграден GPS приемник е супериорен во однос на чувствителноста и брзо време прво да се поправи. Неговите quad бенд GPRS/GSM потсистем поддржува 850/900/1800/1900 MHz дозволувајќи им на GV300 N локација да биде предмет на мониторинг во реално време или периодично се следи од страна на снимена на серверот и мобилни уреди. Нејзините изградена-во 3-axis акцелерометар овозможува движење откривање и се протега на батеријата преку софистициран менаџмент на енергија алгоритми. Системска интеграција е јасна како комплетна документација се предвидени за целосно опремен @ Песна протокол. На @Песна протоколот поддржува широк спектар на извештаи вклучувајќи ги и итните, гео-ограда граница премини, возење однесување, слаба батерија и закажани GPS позицијата. gps tracker автомобил Карактеристики : * Широк оперативен напон спектар 8 V да 32 V DC * Внатрешни у-blox чипсет * Ниска потрошувачка на енергија, долг време на мирување со внатрешна батерија * Quad band GSM/GPRS 850/900/1800/1900 MHz * Вградени целосно опремен @Песна протокол * Повеќе I/O интерфејси за следење и контрола * Внатрешни 3-axis акцелеметарски за енергија конзервација и движење откривање * Внатрешни GSM антена * Inernal и надворешна GPS антена * CE/FCC/E-Марк уверение Општи Спецификации : gps следење на возило
GSM Спецификации : gsm tracker е GPS Спецификации : traceur gps voiture Интерфејс : GPS tracker
Воздушен Интерфејс Протокол : gps tracker мини
За веб платформа : Најновите
Сега ние не имаат развиено свои платформа за следење на моделот на GV300, но нашите уреди може да бидат компатибилни со познати платформа за следење на пазарот : gprs tracker 1. Северна Америка : positionlogic Автомобил Локатор 2. Глобалната : GPSGATE, Копче Телематичка, Gurtam traceur gps авто Plz не двоумете се да контактирате со нас ако сакате да се развие свој следење на платформа, ние може да обезбеди протокол за да ви помогнат во развојот на вашиот следење на платформа! авто
1 * GV300 Главната Единица gps трагач автомобил СМ Tracker 1 * Подигнат (Без SIM Картичка и SD-Картичката не се Вклучени, Не се Оригинални и Кутијата)

Основни карактеристики

GPS тип:
gps tracker
Посебна Карактеристика:
На Интернет Поврзани
Објектот Големина:
80mm*49mm*26mm
Големина На Екранот:
Под 2 Инчи
Gps Модул:
Yes
Напон:
12V
Бренд Име:
AUTOPMALL
Од Моќ:
1W-2W
Име На Модел:
GV300
Траење На Батеријата:
30 Часа & Up
боја:
Црна
Тежина:
65g
Време на мирување:
90 часа(Без пријавување)
Оперативен Напон:
8V да 32V DC
Температурата На Работа:
-30°C~+80°C(без батерија)
Температура на чување:
-40°C~+85°C за складирање (без батерија)
Далечинска Контрола:
OTA контрола на излези
Фреквенција:
GSM 850/900/1800/1900 MHz
GSP Чипсет:
у-blox Сите-Во-Едно GPS приемник
Резервната Батерија:
Li-Полимер 250 mAh

Најдобри понуди