• Обновено
Бесплатен Превозот SYL019U Флексибилни Мувла Силиконски Калап - Парче Портокал / Парче Минијатурни Храна, Слатки, Шарм, Cupcake (Глина Смола)

Бесплатен Превозот SYL019U Флексибилни Мувла Силиконски Калап - Парче Портокал / Парче Минијатурни Храна, Слатки, Шарм, Cupcake (Глина Смола)

Rating 
DEN 57.00
DEN 61.92
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Шуплина Големина : Прибл. 1.4 cm (W) x 0,8 cm (H); 0.54 инчен (W) x 0.31 инчен (H)
Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.
Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.
Мувла боја по случаен избор.
Мувла Материјал : Храна Безбедно Силикони
ПРЕВОЗОТ :
Ако Вашата нарачка цена е помала од 19 долари, ние СЛОБОДНИ БРОД преку КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ПОШТА која ги зема 25-60 дена од Кина до Вашата врата. Ние се обезбеди следење на број. Можете да ја проверите на интернет, ако ние брод Вашата нарачка.
Ако Вашата нарачка цената е 19 долари или повеќе, ние СЛОБОДНИ БРОД преку e Packet (USPS) во САД, преку КИНА ПОСТ РЕГИСТРИРАНИ ВОЗДУХ MAIL до сите други земји .
USPS зема 15-25 дена.
КИНА ПОСТ РЕГИСТРИРАНИ ВОЗДУХ MAIL зема 25-60 дена.
Ние се обезбеди следење на број кој може да се проследи сите на патот до го примите пакетот.
НАДГРАДБА НА ИСПОРАКА :
Ако Вашата нарачка цена е помала од 19и сакате да го надградите пратката да e Packet (USPS) или КИНА ПОСТ РЕГИСТРИРАНИ ВОЗДУХ MAIL, ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат.
Ние нудиме забрзан превозот услуга како DHL, EMS и други. Ако треба, само да се чувствуваат слободни да не контактирате во секое време.
Нема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.
Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..
Вкрстена Контаминација Предупредување - Не - се користи на ист калап за изработка и храна проекти.
Мувла clean-up е лесно со топла вода & сапун.

Основни карактеристики

Тип:
Торта Алатки
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
сертификација:
CE / ЕУ,CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,SGS
Торта Алатки Тип:
Габи,
Број На Модел На:
SYL019U
Бренд Име:
UIE

Најдобри понуди