• Обновено
S-Тип Заградата Bowens S Планината Држачот за Speedlite Флеш Snoot Softbox

S-Тип Заградата Bowens S Планината Држачот за Speedlite Флеш Snoot Softbox

Rating 
DEN 1094.00
DEN 1151.52
-5 %

Залиха
Во магацинот.


ПРО Godox S-Тип Заградата Bowens S Планината Држачот за Speedlite Флеш Snoot Softbox
Опис :
Како оптимизиран патентиран производ, Godox S-тип speedlite заградата е супериорен : сите-во-едно, помала големина, пренослив дизајн, нема склопување/расклопување, и лесно монтирање на системот. Брзо да додадете Bowens-планината осветлување додатоци за да се добие светлосни ефекти.
КАРАКТЕРИСТИКИ :
Не пред собранието & пост-демонтажа. Помала големина, полесна тежина, & помалку окупираниот простор
Уникатен speedlite монтажа начин : поставена хоризонтално или вертикално, со завиткување speedlite тело
Сигурен монтажа : нема притисок врз hotshoe, не метал гребнатини на speedlites
Планината големина е прилагодлив за да ги собере сите брендови на speedlites, па дури и Godox АД-360
Bowens планината додава повеќето студио флеш додатоци, пример softbox, рефлектор, убавина јадење, итн
Чадор текст дупка е достапна и адаптација светлина насока со дршката е поддржан
SPECFICATION :
Модел : S-тип
Структура : Компресирана и рамна структура зазема малку простор.
Монтажа Метод : peedlite тело се одржи и фиксна со големи планината, која обезбедува стабилна и безбедна поддршка.
Инсталација : Не пред собранието и пост-демонтажа.
Функции : Со Bowens-планината, Брзина прстен, Чадор текст, Насока-прилагодлива рачка, Хоризонтално-подвижен способност.
Материјал : Издржлива пластика
Димензија (L x W x H) : Прибл. 15×5.5×22cm
Вкупната Тежина : Околу. 555g
Пакет Се Вклучени :
Godox S-Тип Speedlite Заградата X1(другите не се вклучени)
Ве молиме контактирајте ме ако екстра softbox треба.
Погоден за :
за Canon : 600 EX-RT,580 EX II, 580 EX, 430 EX II, 430 EX, 550 Ex , 540 EZ, 430 EZ, 420 EZ , 420 EX, 380 EX, 520 EX ,300 TL
за Nikon : SB910,SB900, SB800, SB600, SB24, SB25, SB26, SB28, SB28 DX, SB50 DX, SB80 DX,
за Minolta : 5600 HS, 5600 HS(D), 3600 HS(D), 3500xi, 5400 HS, 5400xi, 5200i
за Сигма : Сигма 500 Серија
Сигма EF-500 DG, EF-500 DG Супер
Сигма EF-500 СЕКТОРОТ II, EF-500 Супер II
за Contax : TLA 280, TLA 360
Metz : 40-MZ-2, 44 AF-4, 40 AF-4 M, 54 MZ-3 , 44 MZ-2, 54 AF-1 C, 54 БОЛЕСТ 1 N, 44 AF-4 C, 44 БОЛЕСТ 4 N, 54 AF-4i, 54 MZ-4, 40 MZ-3i , 54 MZ 3, 54 MZ 4, 36 AF
Metz : 45 CT-1, 45 CT-3, 45 КТ-4, 45 КТ-5, 45 CL-1, 45 КП-3, 45 КП-3
за Sony HVL-F32x, HVL-F1000, F36 AM, F56 AM, F58 AM
за Олимп FL40,FL50, G40, FL36
Soligor TIF 380, ГД-420 Z
Sunpak : 2000 DZ, 266 D, 355 AF, MZ440 AF, PZ5000 AF
Vivitar : 2500, 273, 3500, 5200, 550 FD, 728 AF, 836, 840 AF, 850 AF, DF200
Achiever : 260 AF, 260 T, 630, 828, 828 TW,TZ250
Кобра : 480 AF, Auto280
Nissin : 360 TW, 360 TXP, PZ400-c-n-м
Promaster : FT-1700, FTD5700, FTD6500,FTD7000 M
Pheonix : 80 DZA,82 ZBDA, D79-BZS, ZB1-92 N
за Pentax : 330 FTZ, AF500 FTZ

Основни карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Dslrkit
Број На Модел На:
S-Тип
Пакет:
оригиналниот
is_customized:
Yes

Најдобри понуди