• Обновено
DHL Бесплатен Превозот на големо Безжична DMX professinal Сцената DJ контролер 1pcs приемник

DHL Бесплатен Превозот на големо Безжична DMX professinal Сцената DJ контролер 1pcs приемник

Rating 
DEN 2002.00
DEN 2328.00
-14 %

Залиха
Во магацинот.


LED Осветлување DFI Безжична DMX Предавател/Приемник, да Се ослободи од вашите кабли!
-
Повеќе Промоција и Голем Попуст : ве Молиме кликнете подолу производ линк !!
-
Предности на нашите безжична dmx производи :
A. Компактна големина : Димензија : 13.5 cm x 2cm x 2cm (Приемник).
Б. Пригоден во работењето. Вие само може да го приклучокот на објектот во вашиот DMX Контролорот или DMX осветлување тела, тоа ќе дејствува како безжична DMX испраќачот или примачот.
Повеќето предности на примачот : има екстра напојување, така што може да се користи во било dmx осветлување. Втората LED трепка индикаторот е надолен, кои можат да им помогнат на корисникот за да го идентификувате статусот на единица кога тоа вклучен на осветлување тела кои се спушти слушалката на решетка .
Технички Параметри :
Тробојка LED прикажување
126 канали автоматски скокање фреквенција, високи анти-притискање способност да се обезбеди работна сигурност.
7 групи ID код settable, корисникот може да го користите 7 групи, индивидуални безжичен систем, без било какво мешање со едни со други во исто место.
Влезен напон : 5 VDC 500m A МИН
Комуникацијата на далечина : 500 M
Работа фреквенција дел : 2.4 GHz ISM бенд, 126 канали фреквенција дел.
Макс пренесување на моќ го оценувате : 20d Bm
Примачот чувствителни : -94d Bm
Сигнал порт : 3 pin женски приклучок (за примачот)
Производ Преглед :
Оперативен прирачник :
Идентификациски код и LED боја соодветната корелација :
1 : ЦРВЕНА
2 : ЗЕЛЕНА
3 : ЦРВЕНО+АЛЧНОСТ = ЖОЛТА
4 : СИНА
5 : ЦРВЕНО+СИНА = ВИОЛЕТОВА
6 : ЗЕЛЕНА+СИНА = ЦИЈАН
7 : ЦРВЕНО+АЛЧНОСТ+СИНА = БЕЛА
Притиснете копче 1 време да се покаже ID поставувањето, притиснете повторно за да го поставите корисничко име, а потоа ID вредност додавање на 1 секое време од притиснете.
Работна состојба :
LED постојано осветлени : нема DMX или безжичниот сигнал
Црвениот LED блиц : предавателна
Зелена LED блиц : Примање на
RF фреквенција2. 400-2. 525 G, вкупно 126 канали, тоа е пребарува автоматски.
ID Код1-7 групи ID код, притиснете "Клуч" за прилагодување, тоа само може да работи под исти идентификациски код на предавател и приемник.
Производ Кратка :
DMX512 безжичен приемник/предавател пренесува стандард DMX512 протокол податоци(генерирани од страна на конзола ) со безжичен начин, кој се реши за осветлување контрола прашања на безжични емитува целосно меѓу осветлување контролер и осветлување, осветлување и осветлување и така натаму. Тоа се ослободува од потпирајќи се на поврзување кабли целосно.
И, исто така, може да се обезбеди без никаква време на чекање сигнал кога податоците се пренесуваат, јачина на податоци во реално време и сигурен. Овој производ усвојува глобалната слободни 2.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
моќност:
0.5 W
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Напон:
5V
Бренд Име:
COLORNIE
Број На Модел На:
FX-XLR-001

Најдобри понуди