• Обновено
Outrider Топла продажба! добар квалитет e-велосипед 24V 300W задните опрема мотор

Outrider Топла продажба! добар квалитет e-велосипед 24V 300W задните опрема мотор

Rating 
DEN 3840.00

Залиха
Во магацинот.


Outrider Топла продажба! добар квалитет e-велосипед 300 W задните опрема мотор
Детали : 1. Ширина : 100mm
2. Тежина : 3.0 Kg
3. Висока-брзина, Brushless Не сала DC Мотор
Спецификации :
Номинална Влезниот Напон : 24 V / 36 V /48 V
Номинална Излезна Моќност : 180 W-250 W
Max. Излезна Моќност : 350 W-500 W
Номинална Влезниот Струја : 6.2 A / 9.5 А
Ротација на ветер : 160-300 RPM
Max. Ефикасност : 80% / 82%
Боја : Сребрена, Црна
Задна вилушка големина : 100mm
Одговараат на 12 - 28" тркало
Висок Квалитет На Патент 3-Pin Водоотпорен Места
Кабел должина : 200+1800mm / Прилагодени
Пакување : Стандард 5 компјутери / Картон
На зборуваше дупки на моторот може да биде по желба : 28 дупки или 36 дупки
Брзината на ротација : 160rpm ,190rpm ,210rpm ,235rpm ,260rpm
На стандарден излез кабел должина : 150mm, па како да се продолжи на моторни живот,вода доказ кабел е потребно ,вода доказ кабел должина е : 1800mm+200mm
Следниве или слични оддалечените области,како што се Јужна Америка, Хрватска, Бразил и латинска Америка,итн. поради својата товарни и специјални тарифи,pls консултирајте се со услуги на клиентите пред ставање на налози.Очекуваме вашиот вид разбирање! Ви благодариме однапред!

Основни карактеристики

Бренд Име:
outrider
дизајн:
Brushless
Напон:
24V
Тип На Мотор:
Brushless Опрема Центар Мотор
Wattage:
201 - 300w

Најдобри понуди