• Обновено
Изменета синусен облик моќ инвертер 3000w врв 6000W DC12V на AC напон 220V ac dc Инвертер-2

Изменета синусен облик моќ инвертер 3000w врв 6000W DC12V на AC напон 220V ac dc Инвертер-2

Rating 
DEN 8350.00
DEN 11760.00
-29 %

Залиха
Во магацинот.


escription
Се конвертира DC 12 V извор на електрична енергија во НАИЗМЕНИЧНА 220 V моќ. Оваа инверторот е без полнење функција
Излез на производот е универзален приклучок, кој може да се користи во многу земји.
Висок напон заштита , Низок напон заштита,во Текот вчитај заштита,во Текот temperatuer заштита,како Прекуструјна заштита,Излез краток спој заштита,Позитивни и негативни обратна поларитетот заштита,Оштетување на заштита.
Тоа може да се направи од напредни PWM CMOS чип, и не може да функционира во состојба на ултразвучно звук, кој може и во голема мера minish на големо и тежина и да се направи спој на работата без бучава.
Инверторот Главните Технички податоци
Модел
3000 W
Номинална Моќност
3000 W
Врв Моќ
6000 W
DC влезниот напон
12 V
AC излезен напон
220 V
AC излезна фреквенција
50 Hz
AC излез waveform
Изменета Синусен Облик
Waveform Изобличување
THD
Ефикасност
>90%
DC влезниот напон спектар
10 V-15 V
Нисконапонски Аларм
11 V+/V -0.5
Нисконапонски Исклучување
10 V+/V -0.5
Во Текот Напон Заштита
15.5+/V -0.5
Низок Напон За Обновување
12+/V -0.5
Во Текот Напон Обновување
15 V+/V -0.5
Заштитна Функција
Ниска/Над напон : LED Црвено светло, автоматско обновување
Во текот вчитај : LED ,Црвено светло ; автоматско обновување
Во текот температура : LED ,Црвено светло,;автоматско обновување
Краток спој : LED ,Црвено светло; автоматско обновување
Текст обратна врска : Осигурач горат-out
Работа Темп.
– 10°C—+60°C
Складирање Темп. Влажност
-30 ° C- + 70 ° C
Димензија
420*205*80mm
Нето Тежина
3.28 kg
Боја
Сребро.
Приклучок тип
Универзална, германија, велика БРИТАНИЈА, Франција, САД, Австралија итн
Пакетот вклучува :
1 x 3000 W DC 12 V на AC напон 220 V моќ инвертер
1 x Батеријата менгеме жица
Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека одговара на напон за вашата земја стандард пред biding
Гаранција & Return
1. Сите предмети се 100% нови и помине на квалитетот проверени. И ќе биде спакуван во добра состојба пред испраќање
2. Ако овој објект е неисправен по приемот, клиентот има до 7 дена од денот на приемот за размена на нова.Пред да се врати предметот на нас, ве Молиме контактирајте со нас на прво место. Ние ќе понуди најдобар начин да се solute проблемот.
Сите бесплатен превозот на производот, Ако нема посебно се потсетат на купувачот, тоа е до продавачот да го изберат транспортни компании, ако купувачот имаат посебни потреби, ве молиме контактирајте со shopkeeper! Ви благодариме

Основни карактеристики

Тип:
електричен грејач делови
Број На Модел На:
3000w-1

Најдобри понуди