• Обновено
CNC 6040 Машина за Дупчење Мини CNC Рутер Engraver со CNC Контролер USB Порт 2.2 KW Вретено Граница Вклучите за Сечење Метал

CNC 6040 Машина за Дупчење Мини CNC Рутер Engraver со CNC Контролер USB Порт 2.2 KW Вретено Граница Вклучите за Сечење Метал

Rating 
DEN 75701.00
DEN 79684.80
-5 %

Залиха
Во магацинот.

CNC 6040 Машина за Дупчење Мини CNC Рутер Engraver со CNC Контролер USB Порт 2.2 KW Вретено Граница Вклучите за Сечење Метал
Вовед
Ова е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;
Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проект-инженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;
Тоа може да ви помогне да заштедите на трудот, подобрување на производството и обработка на ефикасност, да се направи повеќе профит.
Тоа може да ви помогне да се направи прототип производи брзо, го скрати дизајн циклус.
Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.
Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење. И тестирање резултати од учењето во реално време.
Попрецизно Повлекува Мотор
Гравирање процес е видлива како контролирани од компјутер
Едноставна операција и инсталација
1 година машина дел и 6 месеци електрични делови, излегувајќи мотор, вретено Слободни Гаранција
Превозот од DHL, FEDEX, UPS-от,ТНТ со следење на број
Технички Параметри
CNC6040 Z-USB 3axis 2.2 KW гравирање машина параметри
Машина Димензии
870 X660 X520mm
Рек материјал
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
(Единствена и посветен на мувла истиснување профили)
Max. работни мозочен удар
XYZ=375*575*68mm
Прифатливи материјални дебелина
≤95mm
Железнички тип
Chromeplate вратило + Линеарни Лагери, Површината стврднување 61 HRC
Тип на елемент
Топката завртка 1605
Вретено мотор
2.2 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Collet тип
ER16,1/8"(3.175 mm) Collet
Stepper моторот и возите
57 BYGH76-3А, 8 сегменти диск.
Максимална оперативен брзина
4000mm/min (Гравирање брзина : 300-3000mm/мин)
Повторете Прецизноста на позиционирањето
0.03 mm
Комуникациски интерфејс
USB2.0 (Mach3 контрола)
Системски побарувања
Win-WIN XP или-7 оперативен систем
Софтвер Compatability
Mach3/Emc2/Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM, coppercam)
Команда кодот
G code/.nc/.ncc/.tab/.txt
Тежина на машина
60kg
Без Ротација на Оската (4 th Оска)
Може да додадете 4-та оска
Опис :
Пакување листа
1× Гравирање машина
1× Контрола кутија
1× Моќ кабел
1× USB порт кабел
1× Алатка пакет (вклучува алатки 4 компјутери, клуч 2 парчиња, менгеме 4pcs)
1× алатка авто-проверка на инструмент
1x пумпа за вода
1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)
1x Toggle менгеме
1x Mach3 далечинска контрола
Објектот единици и слики
Плаќање :
Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress веб-сајт, 100% безбедно плаќање на тука.
ќе се направи исплата на Aliexpress компанија, и кога ќе го добиете производот, тие може да се пушти пари за да сопственикот на продавницата.

Основни карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
6040Z-USB 2.2 KW 3 оска Mach3
димензија:
870X660X520mm
Прифатливи материјални дебелина:
≤95mm
вретено мотор:
2.2 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Collet тип:
ER16,1/8(3.175 mm) Collet
Максимална оперативен брзина:
4000mm/min (Гравирање брзина
Комуникациски Интерфејс:
USB2.0 (Mach3 контрола)
Системски побарувања:
Win-WIN XP или-7 оперативен систем
Функција:
Со граница вклучите

Најдобри понуди