• Обновено
кина CNC дрво машина за сечење, 40w co2 laser дрво машина за сечење бесплатен превозот Alibaba Снабдувач 2015 акрилик / кожа / хартија

кина CNC дрво машина за сечење, 40w co2 laser дрво машина за сечење бесплатен превозот Alibaba Снабдувач 2015 акрилик / кожа / хартија

Rating 
DEN 46738.00
DEN 50801.76
-8 %

Залиха
Во магацинот.


Добредојдовте на нашата продавница
Модел : 2030
Ласерски цевка : 40 W
1. Најдобар Квалитет
2. Добар Пакување & Брза Испорака
За било какви Прашања ве Молиме не Двоумете се да Контактирате со нас~~
1. Сите наши машина guarateed 100% ,Дизајнер машина ,Слободни прилагодено лого.
2.Со ласерски заштита на отворање
3.Со снабдување воздух
4.Со CE,FDA,ИСО
ласерско гравирање машина
Применливи материјали
Различни не-метални материјали, како гума, акрилик, plexiglass, bowlder, стакло, дрво, пластика итн.
Применливи индустрија
Главно се користи за гравирање на не-метални материјали : како вол рогови, дрво, plexiglass,
атомска материјали, кристал, bowlder, итн.
Аплицирањето за обработка на мала големина на уметнички производи. За гравирање на обрасци и
ликовите на двојно-боја штици, дрво одбор, бамбус парче, органско стакло штица
и крпа. Обрасци и знаци врежани се вистински живот и пријатен за око.
За гравирање на наслови, видови, знаци, обрасци и др. На електронски делови, што ќе трае
за долго време.
Технички параметри
Ласерски моќ
40 W
Напојување
AC220±10% 50 HZ / AC110±10% 60 HZ
Максимална гравирање површина
300*200mm
Максимална површина за печат
200*100mm
Работна брзина
0-10мм/s, 0-30мм/s, 0-50мм/s
Машина димензија
800*500*250mm
Пакет
Иверица случај
Нето тежина
20 кг
Бруто тежина
45kg
Машина фото :
Пример :
Пакет Содржи : 1. 40 W ласерски Engraver 1 x 2. Кабелот за напојување x 1 3. USB кабел x 1 4. ЦД x1 5. Чадот Цевка x 1 6. USB клуч x 1

Основни карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Ласерски Моќ:
Софтвер:
Гравирање површина:
Примена:
ладење modle:
Применливи Материјал:
Акрилик Стакло,Кожа,МДФ,пластика,Plexiglax,Гума,Камен,Дрво
Напон:
Графички формат поддржан:
Сертификат:
ласерски тип:
CO2

Најдобри понуди