• Обновено
Најдобро вода за ладење вретено 1500x3000mm хоби cnc рутер

Најдобро вода за ладење вретено 1500x3000mm хоби cnc рутер

Rating 
DEN 264000.00

Залиха
Во магацинот.


Најдобро вода за ладење вретено 1500x3000mm хоби cnc рутер
>>>
Исто така, имаме и други боја и друг вид може да избор.
>>>
>>>
>>>
>>>
1. Ако избор на вакуум маса, мора да треба вакуум pumap, што може да adsorp материјал.
2. Ако избор на вакуум маса, тоа не е никаква потреба да се додаде резервоарот за вода, кога mahcine adsorp материјал, вода може да внесете mahcine. Тоа не е добро за тоа.
3. Ако вашиот материјал е камен мек метал, ве советуваме да додадете на резервоарот за вода, тоа може да произведе многу топлина, тоа треба на вода за ладење на алатката.
4.Имаме Nc студио и mach3 систем за контрола, што може да избор.
>>>
>>>
>>>
Зошто не контактирате со мене сега ? Имаме 2 години гаранција и стручен тим, тие може да ви помогне да ги реши сите прашања.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
LXM1530
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Име:
хоби cnc рутер
работна површина:
1500X3000mm
Систем За Контрола:
Nc-студио систем за контрола
Префрлување на датотеки:
USB Интерфејс
Вретено:
вода за ладење вретено
Процесот прецизност:
±0.35 mm
железница:
HIWIN линеарна квадратни железнички форма Тајван
Табела:
Тешки челична рамка(доживотно)
Возачот:
leadshine возачот
боја:
Блу/бела или како што треба

Најдобри понуди