• Обновено
Внатрешни 2 Порти SATA 6Gbps PCI Express Контролер Картичка PCI-e 1x да SATA 3.0 Marvell Чипсет Поддржува NCQ & Port Мултипликатор FIS

Внатрешни 2 Порти SATA 6Gbps PCI Express Контролер Картичка PCI-e 1x да SATA 3.0 Marvell Чипсет Поддржува NCQ & Port Мултипликатор FIS

Rating 
DEN 993.00
DEN 1103.04
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Чипсет : Marvell 88 SE9170 во Согласност со Serial ATA Спецификација 3.0,во Согласност со PCIe 2.0 спецификациите.
Поддржува комуникација брзина од 6.0 Gbps, 3.0 Gbps, и 1.5 Gbps
Поддржува програмабилни предавател сигнал нивоа.
Поддржува Генералот 1i, Генералот 1x, Генералот 2i, Генералот 2m, Генералот 2x, и Генералот 3i.
Поддржува два SATA
Поддржува AHCI 1.0 и IDE програмски интерфејс.
Поддржува Мајчин Compand queuing (ред) (NCQ).
Поддржува Порта Мултипликатор FIS врз основа префрлување или команда врз основа на префрлување.
Поддржува Делумни и Сон Менаџмент на Енергија држави.
Поддржува Топла приклучок и Топла Swap.
Компатибилен со SATA 6 G, 3 G и 1.5 G Хард Диск
Автобус Интерфејс
PCI-Експрес x1
Конектори
2x SATA 3.0 конектори Системски побарувања
PCI Express-от систем со еден достапни PCI Express слот
Windows8/ 7 (32/64-битна)/Vista (32/64-битна)/XP/Server 2003/2008
SATA III 2-порта PCI-експрес Comtroller Картичка X 1
SATA кабел X 1
Возачот ЦД X 1
Низок Профил Заградата X 1
Прирачник за корисникот X 1

Основни карактеристики

Тип:
Додади На Картички,pcie да sata
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Број На Модел На:
IO-PCE9170-2I
Бренд Име:
IOCREST
Поддржува :
Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Порт Мултипликатор FIS :
Врз основа префрлување или команда врз основа префрлување
Чипсет :
Marvell 88SE9170
Префрлете Го Оценувате :
6 Gbps
is_customized:
Yes

Најдобри понуди