• Обновено
Marvell Чипсет 8 Порти SATA 6GB PCI Express Контролер Картичка PCI-e да SATA 3.0 Конвертор Поддржува NCQ & Port Мултипликатор FIS

Marvell Чипсет 8 Порти SATA 6GB PCI Express Контролер Картичка PCI-e да SATA 3.0 Конвертор Поддржува NCQ & Port Мултипликатор FIS

Rating 
DEN 3464.00
DEN 4224.00
-18 %

Залиха
Во магацинот.


Во согласност со PCI-експрес спецификација V2.0 и наназад компатибилен со PCI-експрес V1.X во Согласност со Serial ATA Спецификација 3.0
PCI Express X2 интерфејс и компатибилен со PCI express x4 , x8 , x16 слотови.
Топла приклучок и Топла Трампа,
Поддржува Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Поддржува Порта Мултипликатор FIS врз основа префрлување или команда врз основа на префрлување.
Компатибилен со SATA 6 G ,3 G, и 1.5 G Хард Дискови
Системски Побарувања :
Windows 8 / 7 / XP / Vista / Server 2003 /2008 R2 , Linux 2.6.x и погоре , Mac OS 10.X
SATA III 8-port PCI-експрес Comtroller Картичка X 1
SATA кабел X 2
Возачот ЦД X 1
Низок Профил Заградата X 1
Прирачник за корисникот X 1

Основни карактеристики

Тип:
Додади На Картички,PCIE ДА 8SATA
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Број На Модел На:
PCIE8SATA
Бренд Име:
IOCREST
Интерфејс Тип:
SATA
Поддржува :
Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Порт Мултипликатор FIS :
Врз основа префрлување или команда врз основа префрлување
Чипсет:
Marvell
Префрлете Го Оценувате :
6 GB
is_customized:
Yes

Најдобри понуди