• Обновено
Marvell 88SE9215 Чипсет 4 SATA Портови 6G PCI Express Контролер Картичка PCI-e да SATA III 3.0 конвертор PCI низок профил заградата

Marvell 88SE9215 Чипсет 4 SATA Портови 6G PCI Express Контролер Картичка PCI-e да SATA III 3.0 конвертор PCI низок профил заградата

Rating 
DEN 1775.00
DEN 2088.00
-15 %

Залиха
Во магацинот.


Чипсет : Marvell 88 SE9215 Интерфејс : PCI Express 1x Порти : 4 Внатрешен SATA 6 Gb/s Пристаништа во Согласност со PCI-Експрес Спецификација v2.0 во Согласност со Serial ATA Спецификација 3.0 Поддржува Комуникација Брзина од 6.0 Gbps, 3.0 Gbps, и 1.5 Gbps Топла Приклучок и Топла Swap Поддржува Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ) Поддржува Порта Мултипликатор FIS врз Основа Префрлување или Команда врз Основа Префрлување Компатибилен со SATA 6 G, 3 G и 1.5 G Хард Дискови
АТА III 4-port PCI-експрес Comtroller Картичка X 1
SATA кабел X 2
Возачот ЦД X 1
Низок Профил Заградата X 1
Прирачник за корисникот X 1

Основни карактеристики

Тип:
Додади На Картички,pcie да sata
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Бренд Име:
IOCREST
Број На Модел На:
IO-PCE9215-4I
Поддржува :
Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Порт Мултипликатор FIS :
Врз основа префрлување или команда врз основа префрлување
Marvell Чипсет :
marvell 88se9215
Префрлете Го Оценувате :
6 Gbps
is_customized:
Yes

Најдобри понуди