• Обновено
Marvell Чипсет 4 SATA Портови 6Gbps PCI-Експрес Контролер Картичка PCI-e да SATA 3.0 Конвертор Со PCI Низок Профил Заградата

Marvell Чипсет 4 SATA Портови 6Gbps PCI-Експрес Контролер Картичка PCI-e да SATA 3.0 Конвертор Со PCI Низок Профил Заградата

Rating 
DEN 6515.00
DEN 7319.52
-11 %

Залиха
Во магацинот.


Добредојдовте на нашата Продавница!
Чипсет : Marvell 88 SE9235 Порти : 4 Внатрешен SATA 6 Gb/s Порти
Во согласност со PCI-Експрес Спецификација v2.0 и Наназад Компатибилен со PCI-Експрес 1x
Во согласност со Serial ATA Спецификација 3.0
PCI-Експрес x2 Интерфејс е Компатибилен со PCI-Експрес x4, x8, и x16 слотови
Поддржува Комуникација Брзина од 6.0 Gbps, 3.0 Gbps, и 1.5 Gbps
Топла Приклучок и Топла Swap
Поддржува Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Поддржува Порта Мултипликатор FIS врз Основа Префрлување или Команда врз Основа Префрлување
Компатибилен со SATA 6 G, 3 G и 1.5 G Хард Дискови
Софтвер барање
Windows 8 и Windows 7 и Vista, Windows XP, Server 2008 Server 2008 R2 Server 2003
Linux 2.6.x и Погоре (AHCI уреди возачот е вграден во функција)
SATA III 4-port PCI-експрес Comtroller Картичка X 1
SATA кабел X 2
Возачот ЦД X 1
Низок Профил Заградата X 1
Прирачник за корисникот X 1

Основни карактеристики

Тип:
Додади На Картички,PCIE ДО 4 SATA
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
PCI Express
Бренд Име:
IOCREST
Број На Модел На:
PCIE9235-4I
Интерфејс Тип:
SATA
Поддржува:
Мајчин Команда на листа на чекање (NCQ)
Порт Мултипликатор FIS :
Врз основа префрлување или команда врз основа префрлување
Marvell Чипсет :
IO-PCE9235-4I
Префрлете Го Оценувате :
6 Gbps
Интерфејс:
sata 3.0
is_customized:
Yes

Најдобри понуди