• Обновено
( 10 компјутери/многу ) 10SQ045 10A 45V Schottky Диоди, за Соларен Панел / Ветрот, Rectifier, 10AMP

( 10 компјутери/многу ) 10SQ045 10A 45V Schottky Диоди, за Соларен Панел / Ветрот, Rectifier, 10AMP

Rating 
DEN 383.52

Залиха
Во магацинот.


10 Парчиња 10 SQ045 Schottky Бариера Rectifiers.
Максимална Просечна Напред Тековната : 10 AMP.
Напред Тековната (во DC10 A) : 0.55 V.
Максимална СТРУЈА Блокирање Напон : 45 V.
Пакет : R-6.
Ro HS Согласност.
За употреба во низок напон, високо фреквентни инвертори, слободни wheeling, и поларитетот заштита апликации.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Max. Обратна Тековната:
.
Max. Напред Напон:
.
Max. Напред Тековната:
.
Max. Обратна Напон:
.
Број На Модел На:
Д-10SQ045-10
Состојба:
Нови
Тип:
schottky диоди
Пакет Тип:
.

Најдобри понуди