• Обновено
XXD A2212 1000KV Brushless Мотор + 30A европската социјална повелба за Multicopter 450 X525 Quadcopter

XXD A2212 1000KV Brushless Мотор + 30A европската социјална повелба за Multicopter 450 X525 Quadcopter

Rating 
DEN 671.52

Залиха
Во магацинот.


XXD A2212 1000 KV Brushless Мотор + 30 A европската социјална повелба за Multicopter 450 X525 Quadcopter
XXD A2212 brushless мотор :
- КВ : 1000
- Макс. Ефикасност : 80%
- Max Ефикасност Тековна : 4-10 A (>75%)
- Сегашен Капацитет : 12 A/60-тите
- Не Оптоварување Тековната : 10 V/ 0.5 A
- Бр. На Клетки : 2-3 Li-Поли
- Моторни Димензии : Φ27.5 x 30мм
- Вратило Дијаметар : Φ3.17mm
- Тежина : 47g
30 A брзина контролор :
- Излез : Континуирано 30 A, Пукна 40 A до 10 Секунди.
- Влезен Напон : 2-3cells литиум батерија или 5-9 Ni Cd клетки/NIMh батерија.
- БЕК : 1А / 5 V (Линеарен режим на работа).
- Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.
(BLM : Brush Less Мотор)
Големина на : 45mm (L) * 24mm (W) * 11mm (H).
- Тежина : 25g.
Пакетот Вклучува :
1 x XXD A2212 1000 KV Brushless Outrunner Мотор со Месеци
1 x 30 A Brushless брзина контролер

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Материјал:
Винил
Надградба На Делови/Додатоци:
Гуми
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Технички параметри:
KV1100
Број На Модел На:
xiangtata 30A
Четири тркала Атрибути:
Далечински Контролер
is_customized:
Yes

Најдобри понуди