• Обновено
BOSCAM 5.8 GHz ПОЛАРИЗИРАНА АНТЕНА CLOVERLEAF SMA FPV MULTIROTOR QUADCOPTER

BOSCAM 5.8 GHz ПОЛАРИЗИРАНА АНТЕНА CLOVERLEAF SMA FPV MULTIROTOR QUADCOPTER

Rating 
DEN 1425.60

Залиха
Во магацинот.


BOSCAM 5.8 GHz ПОЛАРИЗИРАНА АНТЕНА CLOVERLEAF SMA FPV MULTIROTOR QUADCOPTER
Boscam Облак Дух Антени
Оваа Boscam 5.8 GHz Облак Дух Антена Сет е дизајниран за употреба во FPV апликации. Тие се рафинирана верзија на традиционалните "детелина-лист" FPV антена, но сега сместен во RF транспарентна купола. Ова нуди подобар изглед и одлична заштита. Тие се bendable, лесен за инсталација и употреба стандард SMA конектори. Пакетот доаѓа во пар кој ги вклучува една антена за секој предавател и приемник.
SMA Антенски Приклучок
Спецификации :
- Tx A е кружна-поларизирани omni антена со три lobes
- Rx A е кружна-поларизирани omni антена со четири lobes
- Стекнат : Tx A 1.1 d Bi / Rx A 1.4 d Bi
- SWR : 1.2. : 1, Tuned за 5645-5945 Mhz
- Поларизација : RHCP, Десната Рака Кружни Поларизација
- Приклучок : SMA
- Должина на : Tx A 78.5 мм, Rx A 98.8 mm
- Тежина : Tx A 10.3 g, Rx A 11.5 g
Производ :
Cloud Дух Антени (Tx A и Rx A, еден пар во еден сет)
Tx A е кружна-поларизирани omni антена со три lobes
Rx A е кружна-поларизирани omni антена со четири lobes
Пакетот вклучува :
1* Tx A 1.1 d Bi
1* Rx A 1.4 d Bi
Царинската Декларација : Ние ќе го прогласи 10% Вредност и да ги испратите како подарок за даночно избегнување.
1. Можеме да го прифатиме T/T , Western Union и Paypal,најдобар начин е директно онлајн плаќање,можете да изберете за себе. Ако сакате други услови за плаќање ве молиме дозволете ни да konw пред и кога ќе ги нарачате.
2. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.
3. e sur Мак e дека сте завршиле сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот информации.
4. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 3 работни дена по уплатата е потврдено. Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена.
5.Купувачот се одговорни за било каква осигурување ,проблеми и оштетувања кои се предизвикани од превозот услуга за таквите несреќи, одложувања или други прашања. Покрај купувачот треба да бидат одговорни за било каква такса и/или должност обвинет од страна на својата земја. И стоки ќе бидат Означени како "подарок", или "пример" за вашиот лесно царинење и помалку трошоци. (ако сакате да ја декларираат стоката како друг објект името, или да се определи некоја вредност за обичај, ве молиме да не информирате кога правење на нарачката)
1. Сите добра се проверени, пред пратката, па ако не сте задоволни со купите, можете да разменувате предмети во една недела и ќе мора да контактирате со нас во рок од 24 часа од приемот на вашето купување
2. Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping.
3. Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци.

Основни карактеристики

Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
PC
РК Делови и Accs:
Антени
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
5 8GHz ПОЛАРИЗИРАНА АНТЕНА
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Најдобри понуди