• Обновено
Flysky FS RC Модел FS-GT3B 3ch 2.4 GHz LCD R/C Хоби Предавателот & Приемник

Flysky FS RC Модел FS-GT3B 3ch 2.4 GHz LCD R/C Хоби Предавателот & Приемник

Rating 
DEN 1823.52

Залиха
Во магацинот.


Flysky FS RC Модел FS-GT3 B 3ch 2.4 GHz LCD R/C Хоби Предавателот & Приемник
Вовед
AFHDS (автоматски фреквенција подрипнувајќи дигитален систем), е развиена од страна на FLYSKY за сите на Радио Контрола модел љубовници и е патентиран од FLYSKY дома. Системот е специјално развиени за сите на Радио контрола на модели, кој нуди супер активни и пасивни анти-притискање способности, многу ниска потрошувачка и високи приемник чувствителност. Со екстремни ригорозни тестирање од страна на инженери и проучување на пазарите за години, FLYSKY AFHDS е сега се смета за еден од најдобрите системи се достапни на пазарот.
Предавателот Спецификации
Димензија : 154 x 127 x 270mm
Нето Тежина : 395g
МРАВКА Должина : 26mm (2.4 GHz)
Канали : 3ch
Фреквенција : 2.4 GHz
Модулација : GFSK
Систем Тип : AFHDS
Осетливост : 1024
LCD Димензија : 100mm (L : 95 x W : 3мм) / 4 инчи (L : 3`12 x W : 1`3 инчи)
RF Моќ : не повеќе од 10m W
Низок Напон Предупредување : Yes (помалку од 9.5 V)
DSC порт : Yes (3,5 мм)
Полначот Port : Да
Напојување : 12 V DC (1.5 V x 8)
Модел Тип : РК Автомобил / Брод
Сертификат : CE (0678) FCC
Примачот Спецификации
Димензија : 37.6 x 22.3 х 13mm
Нето Тежина : 5g
МРАВКА Должина : 26mm
Канали 3ch
Фреквенција : 2.4 GHz
Модулација : GFSK
Систем Тип : AFHDS
Осетливост : 1024
RF Приемник Чувствителност : -105dbm
Моќност : 4.5 - 6 V DC (1.5 V x 4)
Модел Тип : РК Автомобил / Брод
Сертификат : CE (0678) FCC

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Технички параметри:
KV1100
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Винил
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
РК Делови и Accs:
Предаватели
Број На Модел На:
Предавателот
Надградба На Делови/Додатоци:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Далечински Контролер
is_customized:
Yes

Најдобри понуди