• Обновено
MOSEWORTH РК LiPo батеријата 6S 22.2 V 3500mah 40C-80C за РК Авион Quadrotor Автомобил Резервоарот Брод Li-ion batteria AKKU

MOSEWORTH РК LiPo батеријата 6S 22.2 V 3500mah 40C-80C за РК Авион Quadrotor Автомобил Резервоарот Брод Li-ion batteria AKKU

Rating 
DEN 2052.00
DEN 2735.52
-25 %

Залиха
Во магацинот.


6 S РК Lipo батеријата 3500m Ah 40 C
Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните Li-Po батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси. Достапни во широк спектар на капацитетите и напони, има батерија совршени за скоро било која апликација од затворен бавно флаер за големи спорт и aerobatic авион модели, како и микро да средни хеликоптер модели.
Спецификации
Батерија Тип : Li Po Батеријата
Volts : 22.2 v
Капацитет : 3500m Ah
Мобилен Грофот : 6 S
Континуирано Празнење : 40 C
Макс Пукна го Оценувате : 80 C
Макс Volts по Мобилен : 4.2 V
Макс Volts по Пакет : 25.2 V
Наполнете го Оценувате : 1 C
Макс Одобрени Наполнете го Оценувате : 5 C
Приклучок Тип : Т-XT60-XT90-EC5 - JST
Димензии : 135*42*49mm
Тежина : 590g

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Бренд Име:
MOSEWORTH
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Број На Модел На:
22.2 V 3500 mAh 40c
Материјал:
lipo батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
3500MAH
Празнење стапки:
40C
Напон:
22.2V 6S
Тип:
РК lipo батеријата
користат за:
РК авион летало автомобил

Најдобри понуди