• Обновено
HOBBYWING QUICRUN WP16BL30 WP 30A R/C, Brushless Sensorless Моторни 30A ESC Брзина Контролер за 1/16 Кабриолет /Чудовиште

HOBBYWING QUICRUN WP16BL30 WP 30A R/C, Brushless Sensorless Моторни 30A ESC Брзина Контролер за 1/16 Кабриолет /Чудовиште

Rating 
DEN 1247.52

Залиха
Во магацинот.


HOBBYWING QUICRUN WP16 BL30 30 A R/C, Brushless Sensorless Моторни 30 A ESC Брзина Контролер за 1/16 На патот / Off-road /Mons / Кабриолет/ Чудовиште/ Truggy
Спецификации
Модел : QUICRUN-WP-16 BL30
Постојано Актуелна / Врв Тековни / Отпор : 30 A/180 A/0.002 ohm
Мотор Тип Поддржан Од : Sensorless Brushless Мотор
Автомобилот е Применливо : 1 : 18 & 1 : 16 На патот / Off-road / Кабриолет / Чудовиште
Батерија : 4-9 Ni MH Клетки, 2-3 S Lipo
БЕК Излез : 6 V/1 A (Линеарен Режим)
Димензии : 36 (L) x 28 (W) x 16 (H)
Тежина : 38g
Надворешна Програма Порт : Не Availabe
Работен напон на Фан : Нема вентилаторот за ладење
Моторни Лимит :
За 2 S Lipo или 6 Ni MH клетки :
1) На патот : 2435-големина или помал мотор со KV
Превозот и предавање
Производи локацијата е во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од EMS ,DHL , UPS-от , хонг конг Пост Воздух Парцела, хонг конг EMS,Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail.Сингапур Пост,e Packet . EMS превозот обично трае 7-35 работни дена во зависност од земјата доставени до. DHL и ПРОЗОРЦИ обично трае 3-7 дена. HK Пост Воздух Парцела превозот обично трае 15-35 дена.HK ЕМС превозот обично трае 5-10 дена.
Хонгконг пост воздух mail,Сингапур пост и e Packet потрае околу 7-35 дена.( соодветни предмети што не се повеќе од 2kg) зависи од земјата доставени до.Кина пост воздух пошта обично трае 10-35 работни дена(соодветни предмети што не се повеќе од 2kg) зависи од земјата доставени до.
Ве молиме да бидат внимание дека International shipping обично трае подолго од домашните, како што е врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.
Сите предмети ќе биде предаден во рок од 3-5 дена по приемот на плаќање (со исклучок на сабота и недела).
Предлог
Не се сеќавам да се потврди пакет што сте го добиле е добро спакувани без оштетување пред да се регистрирате на хартија. Во СПРОТИВНО не може да се добие било каква наплата или замена.
Гаранција &Политика За Наплата
За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред тие се испраќаат надвор .
Неисправен производ ќе бидат понудени за размена но, стоката мора да се врати во нивната оригинална состојба. Предмети треба да биде никогаш не се користат или се оштетени.
Се враќа во рок од 3 дена од денот сте го добиле на објектот. И понудата за доказ на дисквалификација и испорака. Ние не наплата на превозот цена. Купувачот треба да се одговорни за превозот цена. ве молиме да го задржат следење на информации, додека ние брод на замена на објектот.
За повеќе детали, ве молиме контактирајте не директно.

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Технички параметри:
KV1100
За Возило Тип:
Автомобили
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Винил
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Број На Модел На:
Xiangtat
Надградба На Делови/Додатоци:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Далечински Контролер
is_customized:
Yes

Најдобри понуди