• Обновено
JMT DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО RTF / ARF F08191-A

JMT DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО RTF / ARF F08191-A

Rating 
DEN 6672.00

Залиха
Во магацинот.

Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB 1045 3-Сечилото 4axle Мулти Quad Copter НЛО RTF/ARF Пакување, вклучувајќи : 1 X 500mm Мулти-Роторот Воздух Рамка за Полнење S500-PCB 4 X НА 2212 A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни 4 X30 A Brushless ESC 2*1045 3-ножеви 1*Radio Link 6 CH 2.4 G Радио Систем за Контрола Предавателот Приемник 1 XB3 AC Li Po 3 S Батеријата Рамнотежа Полначот 1 X2200 Mah 11.1 V 20 C батеријата Детали : 500mm Мулти-Роторот Воздух Рамка за Полнење S500-PCB
Карактеристики : - Wheelbase : 500mm - F450 надградба quadcopter - Научив рака дизајн од DJI S800 EVO - Висока јачина пластични материјали, стабилен и сигурен - Боја : Црна и Сина Рамка само со Коло, нема електронски делови. - Одговараат за brushless gimbal FPV( НЕ се ВКЛУЧЕНИ ) 30 A Brushless ESC 1 1.1 Спецификација Излез : Континуирано 25 A, Пукна 40 A до 10 Секунди. 1.2 Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија. 1.3 БЕК : 3А 1.4 Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM. На 2212 A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни KV : 1000 Макс. Ефикасност : 80% Макс Ефикасност Тековна : 4-10 A (>75%) сегашен Капацитет : 12 A/60-тите години Не Оптоварување Тековната @ 10 V : 0.5 A Бр. На Клетки : 2-3 Li-Поли Моторни Димензии : Φ27.5 x 30мм Бунари со Дијаметар : Φ3.17mm 1045 3-Сечилото Пропелери кои имаат неколку различни бои , ние ќе брод по случаен избор боја Radio Link 6 CH 2.4 G Радио Систем за Контрола Предавателот Приемник Технички Параметри Големина : 17cm*8.5 cm*20cm Тежина : 560g (батерија, не се вклучени) Пренесување на 2.4 G бенд Модулација : FHSS Оперативен систем : 2-стап, 7-канален систем за Напојување : 12 V батерија (8 парчиња 5# батерии) Тековна потрошувачка : 87m A(Заштеда на Енергија) Б3 AC Li Po 3 S Батеријата Рамнотежа Полначот 11.1 V 20 C 2200 Mah батерија Спецификација : Излез : 11.1 V(3 S1 P)2200m Ah Тежина За : 193g Оваа Li-поли батеријата карактеристики висока ефикасност и висок празнење,се користи за инспекција на машина за да одговара на пакети, погоден за Сите Усогласат trex 450 рк хели и други стручни модел авиони, автомобили, и пиштоли. Макс Континуирано Празнење : 10 C, Забрзано Празнење : 15 C. Нормална температура е околу. 40-65°C(во 80% од оценет празнење). Max. температура : 80°C.

Основни карактеристики

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
F08191-A
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Најдобри понуди