• Обновено
вратило фалсификувани палка 4340 за 440 високи перформанси повлечете трка за тркачки автомобил подесување на моторот бесплатен превозот квалитет гаранција

вратило фалсификувани палка 4340 за 440 високи перформанси повлечете трка за тркачки автомобил подесување на моторот бесплатен превозот квалитет гаранција

Rating 
DEN 57552.00

Залиха
Во магацинот.


40 Cr Ni Mo A (4340)
forgings фалсификувани палка за високи перформанси мотори
CNC машински сите површини
Шут Peened да го намалите стресот
Magnafluxed, X-rayed и Sonic се тестираат за да се осигура квалитетот
Топлина третираат
Тежина исти и избалансиран
Пониска тежина, на Повисоко RPMs и Коњ Моќ,
Некои од нив може да бидат во инвентар.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Име На Модел:
440
Материјал Тип:
4340
Автомобил Производител:
Dodge
Година:
2002-2013
Специјални Функции:
моторот подобрување на
Тип На Објект:
Чудак Механизам
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Бренд Име:
MSMOST
Кован:
шут peened
Трки:
мотор штелување и надградба
перформансите на моторот:
високи вртежи во минута
палка:
подесување автомобил
type R:
трка
forge:
митинг

Најдобри понуди