• Обновено
Голем Двоен Ѕид од не ' Рѓосувачки Челик Teabowl 500ml (16.9 fl мл)

Голем Двоен Ѕид од не ' Рѓосувачки Челик Teabowl 500ml (16.9 fl мл)

Rating 
DEN 575.52

Залиха
Во магацинот.


Име
Голем Двоен Ѕид Од Не ' Рѓосувачки Челик Teabowl
Цена
$11.99
Спецификација
Должина : 130mm
Ширина : 130mm
Висина : 70mm
Испорака Тежина : 124g
Капацитет : 500ml (16.9 fl мл)
Материјал
Нерѓосувачки Челик
Потекло
Кина
Оценка
(5 надвор од 5)
Превозот
БЕСПЛАТЕН превозот во светот
Опис
На chawan е сад се користи за подготовка и пиење чај, која е потекнува од античка Кина. Подготовка на чај сад е и елегантна и едноставна, бидејќи тоа само се состои од три нешта : чај сад, чај лисја и вода.
Овој голем капацитет двоен ѕид на сад чува топли пијалаци топли и ладни пијалоци кул. На изолација спречува кондензација од надвор и од не ' рѓосувачки челик конструкција го прави многу потешко отколку кревка двоен ѕид од стакло чаши. Оваа боул ќе работи многу добро за подготовка на вашиот омилен чај! Двоен ѕид држи вашиот чај топло подолго од еден ѕид Исклучително издржлив Материјал : 18/10 нерѓосувачки челик машина за миење Садови безбедно
Сите тежини и димензии се приближни.

Основни карактеристики

Dinnerware Тип:
Чинии
Шаблон Тип:
Цврста
Количина:
1
Капацитет:
Производство:
Двојно
Бренд Име:
Змеј Чај Куќа
Метал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Материјал:
Метал
Техника:
Нерѓосувачки Челик

Најдобри понуди