• Обновено
Тема Абонос Gongfu Чај Четка

Тема Абонос Gongfu Чај Четка

Rating 
DEN 273.00
DEN 287.52
-5 %

Залиха
Во магацинот.


Име
Тема Абонос Gongfu Чај Четка
Цена
$5.99
Вкупната Тежина
45g
Материјал
Абонос
спецификација
Должина 160mm
Потекло
Кина
Оценка
(5 надвор од 5)
Превозот
БЕСПЛАТЕН превозот во светот
Опис
Како да се одржи Yixing глина тенџере? Некои една сакаат да се прелива чај алкохол врз тенџере или само да ја напушти користи остава во тенџере. Тие веруваат дека преку овој начин го прави тоа што побрзо да се добие убава возраст од тенџере. Сепак, ова не е вистинскиот начин. Остатоци ќе резултира во многу штетни микроорганизми и направи тенџере во црвена и црна speckles. Традиционален начин е да се користи boilling вода за чистење на тенџере и го користите чај четка за бришење на вода дамки на површината. Тенџере потоа ќе биде ставен врз тенџере-полици за да kake го сув. Потот ќе оди пенливо,полиран и да бидете во најдобрите уметнички ефект.
Покрај тоа, оваа четка е погодно средство за чистење на чај дамки на вашиот Gongfu чај десктоп.
Сите тежини и димензии се приближни.
Скенирање на овој QR кодот за да добиете повеќе попуст од мобилен!

Основни карактеристики

Стил:
Рака
Функција:
Еко-Пријателски
Тип:
Компјутер Четка
Материјал:
Абонос
Употреба:
Gongfu Чај Четка

Најдобри понуди