• Обновено
Бесплатен Превозот 450ml 16.0 мл Бакар Москва Мазга Кригла Трајни Coppery Пиво Филџани Кафе Кригла Млеко Чаша Чист Бакар Првенство Drinkware

Бесплатен Превозот 450ml 16.0 мл Бакар Москва Мазга Кригла Трајни Coppery Пиво Филџани Кафе Кригла Млеко Чаша Чист Бакар Првенство Drinkware

Rating 
DEN 546.72

Залиха
Во магацинот.

Спецификација Тип : Бакар Москва Мазга Кригла Состојба : Сосема Нов Материјал : 100% Цврст Меч Боја : Бакар боја, Големина : 8.0 см(Кол)*8.8 cm(H)*12.0 cm(Max Wid)/3.15"*3.46"*4.72" Капацитет : 450ml/16.0 оз Пакет : 1pcs/2pcs/4pcs/8pcs ВАШИОТ НАЈДОБАР ИЗБОР : Совршен за подобрување на вкусот и чување на сите вашиот омилен ладни пијалоци и освежување, било да е тоа на руски москва мазга, виски, вотка, рум, маргарита, текила мешани пијалоци, жило, пиво, исполнет со вода, iced кафе, iced чај и многу повеќе. Изградена од 100% солидна чист бакар, тоа нема нерѓосувачки челик или никел обвивка, што гарантира тоа е контаминација-слободни. Овие не се имитација бакар позлатен чаши, ниту пак се наредени со калај, никел, челик, или храна лак внатрешните облоги. НЕВЕРОЈАТНО е ЛАДНО, СУПЕР ОСВЕЖУВАЊЕ : Оваа кригла добива навистина студено и мразови во секунди. Оставете го во замрзнувач за матирано кригла ефект и да ја задржите вашиот пијалок постудено и подолго. Тоа го прави вашиот Москва маски, или било пијалок за тоа прашање, супер освежување. Нема ништо повеќе од освежување на топол ден, или секој ден. На чист бакар обезбедува соодветна хемиска јонизација на киселини обично се наоѓаат во цитрус овошје за совршен москва маски. ВРВЕН КВАЛИТЕТ и ДИЗАЈН : Со класичен 16 оз големина, таа е совршена големина на купот да се одржи во својата рака. Чаши на избор кога се служи на фамозниот Москва Мазга, коктел направен од мешавина на вотка, ѓумбир пиво, и лимонов сок. Рачно изработени и полиран до совршенство, со совршена 16 оз големина за коктели, оваа неверојатно убава бакар пиење чаша прави одличен подарок за родендени, свадби, годишнини, или едноставно како забава новина прилог на вашиот тековната лента колекција. Како метални материјали бакар природно ќе оцрни како што времето поминува. Поради тоа реагира со кислород во воздухот, а потоа патина се појавува. Оние патина ќе биде во variou s бои и форми, во зависност од временските вода се вклучува во кои реакција или не. Дека не може да биде целосно спречи, но може да бидат ограничени на прифатливо ниво преку правото и правилно управување. Така што навистина треба некои се советува да се чист бакар чаша, и да ги задржи вашите Бакар Кригла како нови.
Чистење Решенија Природата ефикасно чистење рецепти Оцет и сол се одличен за чистење на бакар, бидејќи кисела оцет може да лента оцрни и абразивни сол помага да се отстранат сите на built-up остатоци.
Сок од лимон и Сода бикарбона : сок од Лимон е, исто така, кисели,се работи само како добро. Само комбинираат со сода бикарбона,која е абразивни во овој рецепт, можете да додадете малку сол, ако е потребно. Ketchup : повеќето лесен начин за вас ќе биде ketchup, тоа е неверојатно моќна.

Основни карактеристики

боја:
Како слика покажува
Drinkware Тип:
Чаши
Стил:
Класичен
Бренд Име:
cocktailgeek
сертификација:
ФДУ
Материјал:
Метал
Додатоци:
Со Никој
Спецификација:
1
Функција:
Еко-Пријателски
Обликот:
Handgrip
Тип:
На Пример Шолји Кафе
Метал Тип:
Бакар

Најдобри понуди