• Обновено
Safego еден зрак автомобил HID Xenon светлина, Крушка Светилка H7 H4 H1 H3 H8 H9 H10 9004 9005 9006 9007 H27 H11 ксенон hid светлина 35W Светлата

Safego еден зрак автомобил HID Xenon светлина, Крушка Светилка H7 H4 H1 H3 H8 H9 H10 9004 9005 9006 9007 H27 H11 ксенон hid светлина 35W Светлата

Rating 
DEN 302.00
DEN 335.52
-10 %

Залиха
Во магацинот.

Напомена : сијалица стандардно боја во оваа врска е 6000 K На "боја" опција ќе ја одберете е за сијалица е вид , Ако сакате други бои, температура, ве молиме оставете порака директно во редот. Светилки во Боја Температура : Можете да оставите порака за температура на бојата што сакате. 3000 K - Жолта (Златен), купувачот треба да се додаде "со 1,5 ДОЛАРИ", како што тоа е боја на сијалица со слој секој сет. Само H1 H3 H7 H4-2 H4-3 H8/H9/H11 9005 9006 има 3000 K. 4300 K - Топло Бела,Бела Жолта, 5000 K, исто така, на оваа една.НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Осветленост за автомобил во raining и магла дена. Стандардно : 6000 K - Бела, Diamone Бела. НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Осветленост за автомобил. 8000 K - Ладно Бела,Светло Сина,санта мраз Сина. НАЈДОБРО за автомобил, повеќето Светлина во ноќта за автомобил. 10000 K - Кристално Сина,Брилијантно Сина,санта мраз, Блиску до 8000 K 12000 K - Сини, Сини, Бели, Ако големо неколку групи или 10 поставува или повеќе, ве Молиме оставете пораки сијалица тип и боја температура во ред. Достапни сијалица тип : H1, H3, H4 еден, H7, H8/H9/H11, 9005/HB3, 9006/HB4, 880/881/H27. H4-2, H13-2, 9004-2,9007-2. H4-3.
HID xenon светилки светилки Спецификации :
Влезниот напон спектар :
ВАШИНГТОН 9-16 V (DC 12 V)
Потрошувачка На Енергија :
35 W+/-2 W (35 w)
Прозрачна флукс :
2500~3500 лумен
(одлучено од страна боја температура , на повисока температура .долниот на лумен).
Светилка Фреквенција :
450 Hz
Температурата На Работа :
-20°C ~ 75°C целзиусови степени
Ударниот напон :
23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
Се очекува животот :
>3500 часа
пакување
се одликува со пластична кеса
или мала бела кутија
Го КРИЕШЕ светилки ќе одговара токму исто како и вие халоген
Светилки тип на располагање :
Еден зрак
H1, H3, H4, H7, H8/H9/H11, H10, H13, 880/881,9003(H4/L),9004(HB1), 9005(HB3), 9006(HB4), 9007(HB5),
Bi-xenon Hi/Lo телескопски
H4-3, H13-3, 9004-3, 9007-3
Hi/Lo халоген
H4-2, 9004-2, 9007-2, H13-2
Dual-зрак
H4-4, 9004-4, 9007-4, H13-4
D серија
Д1 D1 C D1 R D1 S
D2 D2 C D2 R D2 S
Д3 D3 C D3 R D3 S
D4 D4 C D4 R D4 S
Достапни светла Боја температура :
4300 K –Жолто (ОЕМ Вајт)
5000 K -Жолто Бела (Најблиску до ОЕМ/Помеѓу 4300 K и 6000 K)
6000 K –Бела (Чиста Бела, diamond white)
8000 K -Бело-Сина, сина санта мраз
10000 K -Сина Бела боја (Брилијантно-Сина, санта мраз Повеќе/Блиску до 8000 K)
Боја температура 3000k е златна жолта, најсоодветен за светла за магла. Колку е повисока температурата на повеќе сино е во боја на внатрешноста на пневматикот. Максимална светлина производство е околу 4000k-4500k (ОЕМ колекции се околу 4100k-4300k) температура, па ако ви се случува за максимална осветленост ние препорачуваме 5000k комплет. На повисоко Kelvin температура (к) подлабоко сината боја на светлината ќе биде.
Ксенон HID Предности :
1-Поголема Видливост - 3 пати посветла повеќе во согласност осветлување на патот од фабриката халоген светилки, и ја зголемува удобноста & го намалува заморот при возење во текот на ноќта.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
h4single зрак 6000k, h3 6000k, 9006 6000k, 9005 6000k, h4 xenon халоген 6k, h7 6000k, h8911 6000k, h13 xenon халоген 6k, h1 6000k, 9004xenon халоген 6k, 9007xenon халоген 6k, h27 6000k
Име На Модел:
ниска зрак криеше замена светилки
Тип На Објект:
Светлата Собрание
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Специјални Функции:
единствен зрак, hid xenon светла светилки
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Материјал Тип:
пластични xenon
Бренд Име:
Safego
Објектот Тежина:
0.15kg
Wattage:
35W
Автомобил Производител:
Бентли
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
h1 h3 h4 h7 h8911 9005 9006 880 881
Напон:
12V
Тип На Објект:
Фарови

Најдобри понуди