• Обновено
1Pair Автомобил LED број Табличка Светлина 12V SMD LED светилка за во Автомобил Стајлинг За BMW E60 Седан М5 E90 E82 E88 E92 E93 E39 E70 E71 E72

1Pair Автомобил LED број Табличка Светлина 12V SMD LED светилка за во Автомобил Стајлинг За BMW E60 Седан М5 E90 E82 E88 E92 E93 E39 E70 E71 E72

Rating 
DEN 590.00
DEN 843.36
-30 %

Залиха
Во магацинот.


1 Pair Автомобил LED број Табличка Светлина 12 V SMD LED светилка за во Автомобил Стајлинг За BMW E60 Седан М5 E90 E82 E88 E92 E93 E39 E70 E71 E72
Опис На Производот :
Спецификација : LED type : 3528 SMD LED кол : 24pieces *2 светла боја : Бела Светлина, боја : 6000-6500 K Lumens : 168 LM *2 Напон : 12-30 V Школка во боја : Црна Школка материјал : Висока густина инженеринг пластика животниот век : Повеќе од 50.000 часа Карактеристики : Тој има еден пар висока моќност грешка слободни LED табличка светла. Секој табличка светлина е опремен со 24pcs 3528 SMD LED, за производство на супер светлина. Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност и заштеда на енергија. Директна инсталација, без жици или измена, само plug and play. Без оштетување на оригиналниот домување. Не obc грешка на сите апликација модели. Примена :
За BMW
2008-2012 1-серија E82 / E88 (128i, 135i)
2006-2011 3-серија E90 седан (325i, 325xi, 328i, 328i x Drive, 328xi, 330i, 330xi, 335d, 335i, 335i x Drive, 335xi)
2006-2011 3-серија E91 туринг (325xi, 328i, 328xi)
2007-2012 3 серија купе E92 (328i, 328i x Drive, 328xi, 335i, 335i x Drive)
2008-2012 3-серија E90 E92 E93 М3
2007-2012 3-серија E93 кабриолет (328i, 335i, 335is)
1997-2003 5-серија E39 (525i, 528i, 530i, 540i, 540i A)
2000-2003 5-серија E39 M5
2004-2010 5-серија E60 седан (525i, 525xi, 528i, 528xi, 530i, 530xi, 535i, 535xi, 545i, 550i)
2006-2010 5-серија E61 туринг (530xi, 535xi)
2006-2010 5-серија E60 М5
2007-2012 X-серија E70 Х5
2008-2012 X-серија E71 / E72 X6
Пакет Се Вклучени :
2 x LED Табличка Светла
Производ Слики :

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Материјал Тип:
Висока густина инженеринг пластика
Тип На Објект:
Табличка Светла
328i-Година:
2007,2012,2010,2011,2008,2009
Леќа:
Не Се Вклучени
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Автомобил модел:
За BMW E60 Седан М5 E90 E82 E88 E92 E93 E39 E70 Х5 E71 E72 X6
Име На Модел:
A-PZD-001
BMW Модел:
328i
Led Чип Производител:
Кри
Специјални Функции:
ОЕМ
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Бренд Име:
Atreus
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V
Година:
2016 година
Објектот Дијаметар:
3inch
Објектот Тежина:
0.1kg
Лер Зрак Тип:
место
Lumens:
168LM

Најдобри понуди