• Обновено
Safego 2X HID xenon тенок баласт 12v 35w блокови ignitor реактор ballastro ксенон hid баласт замена H4 H7 H3 H11 светлата

Safego 2X HID xenon тенок баласт 12v 35w блокови ignitor реактор ballastro ксенон hid баласт замена H4 H7 H3 H11 светлата

Rating 
DEN 676.00
DEN 1056.00
-36 %

Залиха
Во магацинот.


Ксенон HID Предности :
1-Поголема Видливост - 3 пати посветла повеќе во согласност осветлување на патот од фабриката халоген светилки, и ја зголемува удобноста & го намалува заморот при возење во текот на ноќта.
2-долг Живот - Дизајниран да трае 50000 часа.
3-Лесна инсталација - Само plug and play, БЕЗ модификација е потребно.
4-Трајни и 100% Водоотпорни - Изградба на работа во сите сезоната
5-Ниска потрошувачка - само консумираат 35 W на електрична енергија, 3 пати поефикасни од традиционалните халоген светилки, 35% помалку потрошувачка на енергија, на тој начин генерира многу помалку топлина за време на работата.
6-Произведува сино-бела светлина, дека е безбеден, бидејќи тоа е поблиску до природна дневна светлина.
HID Xenon Баласт Спецификација :
Баласт тип
100% Сосема нов Тенок дигитални баласт
Влезниот напон спектар :
ВАШИНГТОН 9-16 V (DC 12 V)
Потрошувачка На Енергија :
35 W +/-2 W (35 w)
Температурата На Работа :
-40~+105 целзиусови степени
Ударниот напон :
23000 V (Max. Започнете Напон : 23 KV)
Се очекува животот :
>5000 часа
Треперење на проблемот :
Не треперење за време на сигурна статус
Водоотпорен :
Поздравниот Доказ Запечатени
стандард :
стигнат до S95/54/ЕЗ/ISO9001 стандард
пакување
се одликува со пластични меур торба
или мала бела кутија
Fitment : На баласт натпревари светилки како што е подолу
Еден зрак
H1, H3, H4, H7, H8/H9/H11, H10, H13, 880/881,9003(H4/L),9004(HB1), 9005(HB3), 9006(HB4), 9007(HB5),
Bi-xenon Hi/Lo телескопски
H4-3, H13-3, 9004-3, 9007-3
Hi/Lo халоген
H4-2, 9004-2, 9007-2, H13-2
Dual-зрак
H4-4, 9004-4, 9007-4, H13-4
D серија
Д1 D1 C D1 R D1 S
D2 D2 C D2 R D2 S
Д3 D3 C D3 R D3 S
D4 D4 C D4 R D4 S
Највисок Квалитет на Гаранција со строга Контрола на Квалитет :
Сите производи се проверуваат и тестираат од страна на нашите овластени техничари пред превозот!
- 6 часа континуирана работа стареење тест Помина.
- Земјотресот доказ способност тест Помина.
- ладно, топло подигање тест Помина.
- Поларитетот заштита тест Помина.
- ЕМС анти-притискање тест Помина.
ПРОИЗВОД ГАРАНЦИЈА :
* Една Година Производителот Дефект Гаранција на HID Xenon се придушници и светилки преку нас
* Сите делови се прекине поради производителот' дефект во рамките на гарантниот период ќе бидат заменети веднаш. Каква било измена или оштетување на производот ја уништува гаранцијата.
* Купувачот е задолжен за маркетинг во и превозот на трошоците од точка(а) вратени.
Ние, 100% ви ветувам прими пратката во рака.
Ние ви нудиме најдобра услуга и добар квалитет, добар за вас.

Основни карактеристики

Бренд Име:
Safego
Тип На Објект:
Баласт
Име На Модел:
35w ксенон hid баласт
Напон:
12V

Најдобри понуди