• Обновено
ниски ВРТЕЖИ во минута постојан магнет алтернатор 5KW ac напон 220v 110v 380v со база

ниски ВРТЕЖИ во минута постојан магнет алтернатор 5KW ac напон 220v 110v 380v со база

Rating 
DEN 110208.00

Залиха
Во магацинот.

Основни Детали Место на Потекло : Jiangsu Кина (Копно) Бренд Име : FLYT Број на Модел : Г-5 KW Тип : постојан магнет генератор генератор : Три-фаза permanet магнет synchron.. материјал на магнет : Nd Fe B(neodymium железо б.. тип : радијална флукс номинална моќност : 5000w max моќност : 6000w оценет volatge : 220v нето тежина : 85kg Пакување & Испорака Пакување Детална : картон ,или како год индивидуални барања Испорака Детална : во рок од една недела по reciept на целосна исплата Спецификации
ретки земјата постојан магнет генератор
hight генерирање capactiy
стабилна трчање
мала големина, прекрасен изглед
CE / ISO
Детален Опис На Производот
Nd Fe B ретки земјата постојан магнет генератор
ниска start-up вртежен момент
високи перформанси,стабилна трчање
лесна инсталација
CE
Карактеристики
1. Ретки земјата постојан магнет генератор
2.ниска start-up вртежен момент, ветерна енергија искористувањето висока;
3.мала големина, прекрасен изглед, ниски вибрации
4. човековите пријателски дизајн, лесна инсталација, одржување и поправка.
5.постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн, ефикасно го намалуваат генерација на отпор на вртежен момент, додека дозволувајќи им на повеќе ветерни турбини и генератор има добра појавување карактеристики, единица работи сигурност
Технички податоци
Модел
G-5 KW
Номинална моќност
5000w
Максимална моќност
6000w
Номинална напон
220v
Номинална револуција
300r/m
Нето тежина
85kg
Димензии(висина*вратило*дијаметар)mm
285*340*233mm
Подмачкување
Подмачкување на маснотии
Генератор
Три-фаза ac постојан магнет синхрони генератор
Работна температура
-40 °F до 167 °F
Пакување
Стандардна извоз пакување,1set/картон,или што се наведени индивидуално
плаќање : 1) приватна банка информации или запад унија ќе бидат понудени за износот подолу us$10,000 . 2)или ќе може да направи плаќање онлајн напред . 3)ако на цел износ над нас 10.000 долари , можете да контактирате со нас и ние може да ви понуди сметка на компанијата, ако треба .
испорака : 1) Бесплатен превозот по МОРЕ САМО. цена inlcude МОРЕ товарен и сите екстра такса во Кина (Inspecition, обичај се применува .. ), тоа е исклучување на увоз даночни во локалната земја. Ги преземе стоките веднаш штом напред агент повик кога пристигна ,или да се одложи полнење ќе бидат платени од страна на себе си. 2)Не сите земји се земе бесплатен превозот , Па ве молиме контактирајте со нас пред да се изврши плаќање !

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
G-5KW
Тип:
Правец На Моќ Генератор
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Нето тежина:
85kg

Најдобри понуди