• Обновено
трговија на големо цена водоотпорен тешко пластични алатка случај M2360 слични на Цунами случај

трговија на големо цена водоотпорен тешко пластични алатка случај M2360 слични на Цунами случај

Rating 
DEN 6192.00

Залиха
Во магацинот.


трговија на големо цена водоотпорен тешко пластични алатка случај M2360 Име на Модел M2360 Надворешната Димензија (L*W*D) 464*358*208mm Внатрешната Димензија (L*W*D) 432*297*193mm Тип на вдп херметички shockproof случај Водоотпорен IP67 Материјал Инженер PP дебелина на Ѕид 4.5 мм Процес шприц Гаранција Живот-време гаранција Тежина(празен) 2.9 kg Волумен 24.76 L Пловни Max.(kg) 30.17 kg Тркала и се Повлече прачка Не Бои Црна/Жолта/Зелена Спектар Temperture(°C) -40~90 °C
Опширна примена
М-серија Големина на Табела
Јас tem Внатрешни (mm) Надворешни (mm) Пакување Тежина Тркала & Бар Боја
334*237*132 395*299*148 2.7 Не Y/G/Б
381*267*152 413*328*168 3.5 Не Y/G/Б
432*297*195 464*358*205 4.6 Не Y/G/Б
462*334*170 493*395*185 4.8 Не Y/G/Б
525*297*192 587*358*221 6.7 Yes Y/G/Б
507*356*219 539*418*235 6.9 Не G/Б
508*356*254 570*418*285 7.9 Yes Y/G/Б
563*437*254 624*498*285 9.6 Да Б
563*437*323 624*498*353 10.3 Yes Y/Б
741*461*267 802*522*298 12.1 Да Б
Компанијата Информации
Шангај Tricases Пластика Technology Co., Ltd ("Tricases Компанија" подолу), го лоцира во Шангај fengxian, во близина на Pudong Аеродром и Шангај Yangshan Порта. Tricases Компанијата се фокусира на обезбедување на најдобри транспорт случаи за глобалните корисници. Имаме многу корисници во Европа, Америка, Јапонија и Јужна Кореја и секој делови на Кина, почитување на духот на "професионални, квалитетни, ефикасни, искрен ", по последните години на напор и иновациите, ние се разви во професионални и искусни компанија која се вклучува случаи, метални и пластични садови изработка на,, мала серија за обработка, производ и структура дизајн, итн.
Опис На Производот
Како светот е повеќе лоши временски услови , Кога луѓето ги користат во прецизни инструменти во градско , неизбежно ќе се судрите со шок, вода, киселина и алкално корозија или притисок разлика предизвикани од прекумерна пукна итн. Користење на нашата "Tricases" безбедност случај, АМЕРИКАНСКАТА воена стандарден материјал(отпорност на корозија); водоотпорен запечатување прстен(-40 ниска температура отпор; вода притисок 21psi, 1 метри под вода за половина час без вода продирање); полимер ред притисок филтер за вентил (одржуваме телото внатре и надвор притисок еднаков), може да ги реши овие проблеми ефикасно.
Други, како што се Американската авијација алуминиум направи никогаш не rusty целосна страница вратило, новиот патент во согласност со рачка во телото дизајн, и имајќи до 140 KGS го исклучите тркала дизајн, може да биде совршено олицетворение на неговиот долг живот и употреба на удобност.
Безбедност случај моментално е многу популарна и популарна форма на опрема за пакување, клима, како одговор на моменталната тешка ситуација, побарувачката за безбедно дома во последниве години, брзиот развој, користењето на безбедност на предмети за опрема за пакување ќе се зголеми додадената вредност на производите, подобрување на продажбата!
Од 334*237*132 (mm) да 741*461*267 (mm) , ние може да обезбеди соодветна поддршка шема за вашите производи и услуги.

Основни карактеристики

Тип:
Случај
Бренд Име:
Tricases
Број На Модел На:
M2360
is_customized:
Yes
Материјал:
Пластични
боја:
Црна/Жолта/Зелена
Внатрешна обвивка:
P/E/N
Горниот капак и телото длабочина:
4.8+14.5 (cm)
Воланот и рачката:
НЕ/NO

Најдобри понуди