• Обновено
Авто клима компресорот за Ford Transit 2.4 TDCI 6C1119D629BC/1379474/1383679/1421335/1444893/3M5H19497AD/6C1119D629BD

Авто клима компресорот за Ford Transit 2.4 TDCI 6C1119D629BC/1379474/1383679/1421335/1444893/3M5H19497AD/6C1119D629BD

Rating 
DEN 5664.00

Залиха
Во магацинот.


Авто клима компресорот за Ford Transit 2.4 TDCI
Опис На Производот :
1.Автомобил Модел:Форд Транзит 2.4 TDCI
2.Weixing Предмет : WXFD014
3.Volt : 12 V
4.ОЕМ Бр.:
Ford 6 C1119 D629 BC
Ford 1379474
Ford 1383679
Ford 1421335
Ford 1444893
Ford 3 M5 H19497 AD
Ford 6 C1119 D629 BD
Ford 6 C1119 D629 BE
5.Погодни За :
Форд Транзит Pritsche/Fahrgestell () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi 4x4 (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Pritsche/Fahrgestell () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Pritsche/Fahrgestell () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (74 kw, 100 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Pritsche/Fahrgestell () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (85 kw, 115 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Kasten () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Kasten () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (74 kw, 100 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Kasten () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi 4x4 (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Kasten () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi RWD (85 kw, 115 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Автобус () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi (74 kw, 100 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Автобус () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi (85 kw, 115 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Автобус () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Форд Транзит Автобус () 04.2006-12.2015 2.4 TDCi 4x4 (103 kw, 140 КС, 2402 кзм)
Слики што се покажа подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Име На Модел:
WXFD014
Објектот Тежина:
8kg
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Форд Транзит 2.4 TDCI
Напон:
12V
Ладилни:
R134a
ОЕМ #:
6C1119D629BC/1379474/1383679/1421335/1444893/3M5H19497AD/6C1119D629BD
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Ford

Најдобри понуди