• Обновено
АВТО КЛИМА КОМПРЕСОРОТ за Peugoet/CITROEN 207/307/308/C4 9659875780/6453WK/6453WL/648708/9670318880/6453QJ/6453QK/6453ZZ/9671216280

АВТО КЛИМА КОМПРЕСОРОТ за Peugoet/CITROEN 207/307/308/C4 9659875780/6453WK/6453WL/648708/9670318880/6453QJ/6453QK/6453ZZ/9671216280

Rating 
DEN 6144.00

Залиха
Во магацинот.


АВТО КЛИМА КОМПРЕСОРОТ за Peugoet/CITROEN 207/307/308/C4
Опис на производот : Автомобил Модел : Peugoet/CITROEN 207/307/308/C4 Weixing Предмет : WXPG009 Volt : 12 V Година Модел : 2000-2009 ОЕМ No. : 9659875780/6453 WK/6453 WL/648708/9670318880/6453 QJ/6453 QK/6453 ZZ/9671216280/9678656080/9651910980/6453 WL/9651910980/9671216280/648708/6453 QK/9659875780/9670318880/6453 QJ/6453 ZZ/6453 WK/9678656080
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. 3. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација
Објектот Тежина:
8kg
Име На Модел:
WXPG009
Година:
2000-2009
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Peugoet/CITROEN 207/307/308/C4
Напон:
12V
ОЕМ Бр.:
9659875780/6453WK/6453WL/648708/9670318880/6453QJ/6453QK/6453ZZ/967121
Ладилни:
R134a
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Peugoet/CITROEN
Тип На Објект:
A/C Компресор & Спојки

Најдобри понуди