• Обновено
AutoEC 10pcs T10 W5W 3 LED SMD5630 Canbus 168 192 193 194 2825 Автомобил Вратата Оптоварување Царинење Светлина DC12V чиста бела сина #LB59

AutoEC 10pcs T10 W5W 3 LED SMD5630 Canbus 168 192 193 194 2825 Автомобил Вратата Оптоварување Царинење Светлина DC12V чиста бела сина LB59

Rating 
DEN 267.00
DEN 287.52
-7 %

Залиха
Во магацинот.


1.База тип : Т 10
2.SMD количина : 3 еез
3.SMD тип : 5630(5730) SMD АКО ви треба canbus тип, ве молиме
4. Бои : бела сина
5.Нормален напон : 12 V DC
6.Објектот големина на : 16*13*7 мм
7.Објектот тежина : 2g
8.Гаранција : 12 месеци .
T10 T15 158 168 192 193 194 2825 921 W5 WB W5 W 2821 1250 1251 1252 12256 12961 147 152 159 161 194 NA 259 280 285 175 184 2450 2521 2525 2652 2827 2886x 2921 3652 447 464 501 516 555 558 579 585 927 928 655 656 657 901 904 906 912 916 917 918 920 922 939 БАЗА
1. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. Shockproof (Висок Шок / Вибрации Отпорни.
3. Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници;
4. Долг живот. Теоретските податоци е повеќе од 100, 000 часа.
5. Дизајниран да работи во негативна копнени возила;
6. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта.
7. Висок Интензитет;
8. Еко-Етикета, Голема Моќ Заштеди;
9. Големо Намалување во, Топлина;
10. Три Години Светилка Гаранција.
11. Висока способност на шок отпорни; Посветла светлина; Ниска температура.
12. Супер бела осветлување обезбедува високо ниво на безбедност на патиштата во текот на ноќта возење.
13. Брзо активни;
14. Чиста боја, со убав изглед.
1. LED Автомобил светлина е направен од Led Чип, и е на Животната средина-пријателски, и заштеда на енергија.
2. Со висока технологија запечатување метод, сијалици се добри во шок отпор.
3. Лампи уживаат светлина мека дизајн, и тие може да бидат фиксни за сите модели на автомобили лесно.
4. Лампи уживате во Долг животен век од околу 5000 часа.
5. Површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера.
6. Тоа покажува без Зрачење на сите.
t10 w5w 5630 t10 w5w canbus t10 w5w led Внатрешни Светла
10pcs x T10 3 smd 5630(5730) LED
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, кочница светлина и да се сврти на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.

Основни карактеристики

Објектот Тежина:
3g
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Wattage:
3
Тип На Објект:
Царинење Светла
Име На Модел:
T10 W5W 3 LED
Lumens:
200lm
Боја:
бела
Led количина:
3 smd 3156(3157)
Напон:
12V DC
Чашката 1:
T10 T15 158 168 192 193 194 2825 921 W5WB W5W 2821 1250 1251 1252
чашката 2:
12256 12961 147 152 159 161 194NA 259 280 285 175 184 2450 2521
приклучок 3:
2525 2652 2827 2886x 2921 3652 447 464 501 516 555 558 579 585
Чашката 4:
927 928 655 656 657 901 904 906 912 916 917 918 920 922 939
За Автомобил Светилка:
Царинење Светла
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла

Најдобри понуди