• Обновено
Оловни Батерија Полнач 12V 30A

Оловни Батерија Полнач 12V 30A

Rating 
DEN 2678.00
DEN 2976.00
-10 %

Залиха
Во магацинот.


Оловни Батерија Полнач 12 V 30 A
Спецификација за Батерија Полнач
Функција :
Три фаза trickle полнење на владата, батерија заштита, висока freqency апарат за полнење за на ГЕЛ или оловни батеријата СПЕЦИФИКАЦИЈА : ТЕЦ-30 A AC влезен напон : 220 V-240 DC излезен напон : 14.4 V-14.8 V Лебди полнење напон 13.6-13.8 v Max излез тековната : 30 A Фреквенција 58-62 Hz/48-52 Hz Конвертирате Ефикасност : 85%-95% Три Фаза на Полнење Модел CC,CV,ВО Текот Тековната Заштита на YES во Текот Напон Заштита YES Краток Спој Заштита ДА Поларитетот Грешка Заштита YES Над задолжен за заштита на YES Термички Исклучување Заштита 50-65 СТЕПЕН CENTIGRADE Работна Температура : (-5)~40 C Домување Боја : Црна AC Приклучок : ГМ / велика БРИТАНИЈА / САД / О.. Производот Димензија(cm) 23*13*8 Пакување Димензија(cm) : 35*16*12 Бруто Тежина(kg) : 2.5
Плаќање :
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT,
Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Ако не можете да проверите веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно
Испорака :
Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).
EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Времето за испорака е прибл. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни
Празник) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации .
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо.
Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
Повратни информации :
Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее. Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас.
Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек. Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб. Јас ќе го стори истото за вас.
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.

Основни карактеристики

Излез Тип На:
DC
is_customized:
Yes
врска:
Приклучок Во
Број На Модел На:
ТЕЦ-30A-12V
Употреба:
Полнење на батеријата

Најдобри понуди