Mallmaximum.news делови и додатоци Страница на категоријата 1

Сите категории

Сите категории

Mallmaximum.news делови и додатоци Страница на категоријата 1

Со сето ова. 932 прехранбени производи.

Екран 1-28 932 предлози
F07797-4 4 парчиња 7 DIY Стаклени Влакна Елиса Анти-судир / Заштити Прстен за Quadcopter/ Hexrcopter /Multicopter FS
 • Обновено

F07797-4 4 парчиња 7 DIY Стаклени Влакна Елиса Анти-судир / Заштити Прстен за Quadcopter/ Hexrcopter /Multicopter FS

DEN 581.76

3 Спецификации по желба : 7 инчен / 8 инчен / 10 инчен.Овој објект е 7 инчен,ако сакате други барање,ве молиме проверете ја нашата продавница или масажа со нас за котација,ви благодариме.Функцијата на овој Производ : Инсталирање на пропелер заштитен прстен на моторни седиште...

Нова верзија Boscam FPV 5.8 G 5.8 Ghz 2000mW 2W 32 Канали за Безжични AV Предавателот Автоматски Сигнал Serch TX58-2W за fpv систем
 • Обновено

Нова верзија Boscam FPV 5.8 G 5.8 Ghz 2000mW 2W 32 Канали за Безжични AV Предавателот Автоматски Сигнал Serch TX58-2W за Fpv систем

DEN 2875.20

Boscam FPV TX582 W 32 CH 2000m W 5.8 GHz Безжична AV ПредавателотРаботна фреквенција : ISM 5.8 GHZДостапни канал : 32 CHRF моќ : 2 WНапојување : DC 712 VComsumption струја : 800m A / 12 VАнтена отпорност : 50ΩАнтена стекнат : 3d BВидео излез ниво : 1.0 Vpp Тип / 75ΩАудио излез ниво : 1.0 Vpp Тип / 10 KΩВидео систем : АВТОМАТСКИДимензија : 58*40*20mm(L*W*H)Тежина : 60gКарактеристики : 32 Канал2000m W RF Енергија излезВисока осветленост LED дисплејНе влијае од 2.4 GHz R / C РадијаМали димензии,мала тежина,лесно да се носатБезжичен радио Канал Фреквенција(MHz)1x TX582 W предавателот 1 x 5.8 GHZ антена 2 x кабел1...

F07711 10Pcs 10+6 Single-ended Алуминиум Легура Хексагонални Колона Монтажа Гром + FS
 • Обновено

F07711 10Pcs 10+6 Single-ended Алуминиум Легура Хексагонални Колона Монтажа Гром + FS

DEN 89.00 109.44

Најдобрите Желби на Секој Клиенти Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да ја проверите вашата земја политика за беспилотни летала и авиони, ако било каков проблем со царината, ние не преземаме никаква одговорност...

HOBBYWING QUICRUN WP16BL30 WP 30A R/C, Brushless Sensorless Моторни 30A ESC Брзина Контролер за 1/16 Кабриолет /Чудовиште
 • Обновено

HOBBYWING QUICRUN WP16BL30 WP 30A R/C, Brushless Sensorless Моторни 30A ESC Брзина Контролер за 1/16 Кабриолет /Чудовиште

DEN 1247.52

HOBBYWING QUICRUN WP16 BL30 30 A R / C, Brushless Sensorless Моторни 30 A ESC Брзина Контролер за 1 / 16 На патот / Offroad / Mons / Кабриолет / Чудовиште / TruggyСпецификацииМодел : QUICRUNWP16 BL30Постојано Актуелна / Врв Тековни / Отпор : 30 A / 180 A / 0.002 ohmМотор Тип Поддржан Од : Sensorless Brushless МоторАвтомобилот е Применливо : 1 : 18 & 1 : 16 На патот / Offroad / Кабриолет / ЧудовиштеБатерија : 49 Ni MH Клетки, 23 S LipoБЕК Излез : 6 V / 1 A (Линеарен Режим)Димензии : 36 (L) x 28 (W) x 16 (H)Тежина : 38gНадворешна Програма Порт : Не AvailabeРаботен напон на Фан : Нема вентилаторот за ладењеМоторни Лимит : За 2 S Lipo или 6 Ni MH клетки : 1) На патот : 2435големина или помал мотор со KVПревозот и предавањеПроизводи локацијата е во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од EMS ,DHL , UPSот , хонг конг Пост Воздух Парцела, хонг конг EMS,Кина Пост Воздух Mail или Хонг Конг Пост Воздух Mail.Сингапур Пост,e Packet ...

Flysky FS RC Модел FS-GT3B 3ch 2.4 GHz LCD R/C Хоби Предавателот & Приемник
 • Обновено

Flysky FS RC Модел FS-GT3B 3ch 2.4 GHz LCD R/C Хоби Предавателот & Приемник

DEN 1823.52

Flysky FS RC Модел FSGT3 B 3ch 2.4 GHz LCD R / C Хоби Предавателот & ПриемникВоведAFHDS (автоматски фреквенција подрипнувајќи дигитален систем), е развиена од страна на FLYSKY за сите на Радио Контрола модел љубовници и е патентиран од FLYSKY дома...

Skylark Трага OSD IV (Со USB Кабел) Барометар 10Hz GPS за FPV Систем РК Делови
 • Обновено

Skylark Трага OSD IV (Со USB Кабел) Барометар 10Hz GPS за FPV Систем РК Делови

DEN 6048.00

започнете Цена : $149.40 Цена : $09.99 Цена : $69.39 Цена : $159.79 Цена : $37.01 Цена : $98.35крајот Skylark Трага OSD IV (Со USB Кабел) Барометар 10 Hz GPS за FPV Систем РК ДеловиAnswer : ___________________________ Note : Skylark Трага OSD IV (Со USB Кабел) Барометар 10 Hz GPS за FPV СистемФункција : Лесен за инсталација и лесен за употреба. 5 V / 12 V филтрирани моќ за TX / Камера PAL / NTSC компатибилен 80 A тековната сензор RSSI Авто откриен | Auto "Поставување Дома" Со барометар Skylark 10 Hz GPS Поддршка Skylark Авто Антена Tracker Бесплатна надградба на firmwareПакетот вклучува : 1 x Трага IV OSD одбор1 x 80 A Тековната сензор1x 10 Hz GPS одбор1x GPS кабел1x Тековната сензор кабел1x упатствоРезерва жициSkylark OSD Карактеристики comparision : Мали OSD е сега на располагање на нашата продавница : Царинската Декларација : Ние ќе го прогласи 10% Вредност и да ги испратите како подарок за даночно избегнување.1...

baja бензин прецизна разлика тенџере на oiler(1PC)
 • Обновено

Baja бензин прецизна разлика тенџере на Oiler(1PC)

DEN 288.00

Објект : baja бензин прецизна разлика тенџере на oilerСликаПовратни информации : Ако имате примено на производи во задоволителна состојба, ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас...

бесплатен превозот Walkera UP02+UP02 адаптер за радија/Примачи програмата надградба
 • Обновено

бесплатен превозот Walkera UP02+UP02 адаптер за радија/Примачи програмата надградба

DEN 959.04

Нов Производ! Walkera UP02 Адаптер Ажурирање Алатка + Walkera UP02 Надградба Алатка USBСпецификација : Walkera UP02 Адаптер Алатка за АжурирањеОвој адаптер се користи за поврзување со UP02 и примачите со три различни приклучоци да се надополни.1...

F01979 1045 3D РК-3D Пропелер Гребло Г.С. / CCW 1 Пар 10x4.5 пропелер Црна за РК Quadrocopter Мулти-роторот Авион
 • Обновено

F01979 1045 3D РК-3D Пропелер Гребло Г.С. / CCW 1 Пар 10x4.5 пропелер Црна за РК Quadrocopter Мулти-роторот Авион

DEN 71.00 87.36

Имаме и други бои за да ги продаваат во нашата продавница,ве молиме проверете тоа,ви благодариме.Име : Г.С. / CCW теренот пропелер гребло 1045Спецификации : Дијаметар : 10 во...

baja бензин возила посветен flowlines (1 m)
 • Обновено

Baja бензин возила посветен Flowlines (1 M)

DEN 288.00

Објект : baja бензин возила посветен flowlines (1 m)СликаПовратни информации : Ако имате примено на производи во задоволителна состојба, ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас...

Нова верзија FPV 5.8 G 5.8 Ghz 32 Канали за Безжични AV Приемник Автоматски Сигнал Serch RC58-32CH
 • Обновено

Нова верзија FPV 5.8 G 5.8 Ghz 32 Канали за Безжични AV Приемник Автоматски Сигнал Serch RC58-32CH

DEN 1343.52

Нова верзија FPV 5.8 Ghz 32 Канали за Безжични AV Приемник Автоматски Сигнал Serch RC5832 CHПримачот Фреквенција : ISM 5.7 GHz5.95 GHz 32 CH Фреквенција контрола : вграденво зачестеноста и фаза заклучување јамка Дупли линии AV излез : аналогни AV сигнал на излез ТВ Систем : PAL / NTSC / SECAM (АВТО) МРАВКА конектор : SMA (игла внатре) Примање на чувствителност : 90d Bm Видео внесување : 75Ω / 1 Vpp Аудио влез : 10 KΩ / 1 Vp Напојување : DC12 volts Актуелна понуда : 200m A Големина : 60*50*15mm Тежина : 65gКарактеристики : RC5832 CH32 КаналиКлуч за автоматски сигнал за пребарувањеВисока осветленост LED дисплејФреквенција : 1x RC5832 CH приемник 1x кабел за антена 1x1...

Walkera Devo 10 бела 2.4 Ghz 10Ch Walkera Радио со RX1002 Приемник бесплатен превозот со следење на
 • Обновено

Walkera Devo 10 бела 2.4 Ghz 10Ch Walkera Радио со RX1002 Приемник бесплатен превозот со следење на

DEN 7199.52

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!Devo 10 Бела Спецификација : 2.4 GHz технологија 4 стап режими Професионални 10 канал Трансмитер за Контрола на опсег : 2 км Со RX1002 Приемник

F06933 LGM2208s2 2208 Gimbal Запечатување Brushless Мотор(Со Опруга) за Gopro3 PTZ +
 • Обновено

F06933 LGM2208s2 2208 Gimbal Запечатување Brushless Мотор(Со Опруга) за Gopro3 PTZ +

DEN 534.00 587.04

Најдобрите Желби на Секој Клиенти Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да ја проверите вашата земја политика за беспилотни летала и авиони, ако било каков проблем со царината, ние не преземаме никаква одговорност...

baja 8000 вртежи во минута спојки завртки со миење (100PCS)
 • Обновено

Baja 8000 вртежи во минута спојки завртки со миење (100PCS)

DEN 1440.00

Објект : baja 8000 вртежи во минута спојки завртки со миење (100 PC)СликаПовратни информации : Ако имате примено на производи во задоволителна состојба, ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас...

HOBBYWING QUICRUN WP1625 25A R/C Хоби Бранеа Моторни ESC Брзина Контролори За 1/16 Туринг Автомобили/ Кабриолет/ Чудовиште/ Truggy
 • Обновено

HOBBYWING QUICRUN WP1625 25A R/C Хоби Бранеа Моторни ESC Брзина Контролори За 1/16 Туринг Автомобили/ Кабриолет/ Чудовиште/ Truggy

DEN 1094.40

HOBBYWING QUICRUN WP1625 R / C Хоби Бранеа Моторни ESC Брзина Контролори За 1 / 16 Туринг Автомобили / Кабриолет / Чудовиште / TruggyСпецификацииМодел : WP1625БранеаFwd...

200/300ММ РК серво продолжување кабелот доведе Wire Кабел за Хеликоптер бесплатен превозот
 • Обновено

200/300ММ РК серво продолжување кабелот доведе Wire Кабел за Хеликоптер бесплатен превозот

DEN 632.64

100% Сосема нов и висок квалитет.• Се користи за РК Автомобил, авион и хеликоптер серво конекција или приемникконекција.• Одговара за Futaba и JR приемник.• Сите адаптер приклучок вклучуваат.• Должина : 200 / 300мм

Вратило brachy-оската торба за опрема кутија опрема вратило врежана оска предна оска шок апсорпција уред модел на автомобил реформацијата парчиња
 • Обновено

Вратило Brachy-оската торба за опрема кутија опрема вратило врежана оска предна оска шок апсорпција уред модел на автомобил реформацијата парчиња

DEN 767.52

Бидејќи првиот крајот на окно се како мали помине диск започнува т.н вратило материјал за позлата железо вратило, опрема кутија може да се користи како намалување опрема вратило (менувачот е 2026 B), или на други механички средства.(1) Вратило Должина : 13mm(2) бунари со дијаметар : 2mm(3) Наслов на крајот дијаметар : 4mm

Мулти роторот хеликоптер Tarot 3K Чист јаглерод напред обратна пропелер го поставите 1355 Т-Моторни серија
 • Обновено

Мулти роторот хеликоптер Tarot 3K Чист јаглерод напред обратна пропелер го поставите 1355 Т-Моторни серија

DEN 1053.60

Tarot Т серија на јаглерод пропелери донесе големи натопи агол на коренот на пропелер за подобрување на ригидност, тоа е многу корисно да се подобри пропелер ефикасност.Усвојува висок квалитет 100% 3 K сите карбонски влакна одбор кои се увезени директно од познатиот TORAY компанија од Јапонија...

DIY 43 Пластични Резервоарот Шасија со Гума Роботот појас Следи Возило Робот Шасија
 • Обновено

DIY 43 Пластични Резервоарот Шасија со Гума Роботот појас Следи Возило Робот Шасија

DEN 975.00 1147.20

1972180262865253 Препорачува Резервоарот Шасија парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеСо 2 висок квалитет на 130 мотори, погоден за мал робот шасија, автомобил шасија.Напон : 37v Материјал : Пластични + ГумаТежина : 166gГолемина : 9.7x18.5x5cm

JMT DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО RTF / ARF F08191-A
 • Обновено

JMT DIY Летало Надгради Целосен Комплет S500-PCB Рамка 1045 3-Елиса 4axle Multirotor РК 6CH QuadCopter НЛО RTF / ARF F08191-A

DEN 6672.00

Летало Надгради Целосен Комплет S500PCB 1045 3Сечилото 4axle Мулти Quad Copter НЛО RTF / ARF Пакување, вклучувајќи : 1 X 500mm МултиРоторот Воздух Рамка за Полнење S500PCB 4 X НА 2212 A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни 4 X30 A Brushless ESC 2*1045 3ножеви 1*Radio Link 6 CH 2.4 G Радио Систем за Контрола Предавателот Приемник 1 XB3 AC Li Po 3 S Батеријата Рамнотежа Полначот 1 X2200 Mah 11.1 V 20 C батеријата Детали : 500mm МултиРоторот Воздух Рамка за Полнење S500PCBКарактеристики : Wheelbase : 500mm F450 надградба quadcopter Научив рака дизајн од DJI S800 EVO Висока јачина пластични материјали, стабилен и сигурен Боја : Црна и Сина Рамка само со Коло, нема електронски делови...

CC3D_BRUSH Бранеа Лет Контролер Одбор PWM PPMB SBUS за 90 120 125 Coreless Мал Затворен Quadcopter Трки Летало F19126
 • Обновено

CC3D_BRUSH Бранеа Лет Контролер Одбор PWM PPMB SBUS за 90 120 125 Coreless Мал Затворен Quadcopter Трки Летало F19126

DEN 504.00

CC3 D_BRUSH Бранеа Лет Контролер Одбор PWM PPMB SBза 90 120 125 Coreless Мал Затворен Quadcopter Трки ЛеталоОпис : CC3 D_BRUSH Бранеа лет контролер ВАЛУТНА за coreless Мали QuadcopterДимензија : за 22mm*32.5 mmДебелина : околу 1.2 mmТежина : околу 3.2 g База на Openpilot фирмверот 32битна бранеа лет контролер Suppot 1 S(4.2 V),2 S(8.4 V)НапојувањеНезависни дизајн на колото структура, доаѓа со бустер и buck технологија, без разлика дали тоа е 1 S или 2 S моќност, главната порта има 5 V (PPM / SBприемник употреба) за да помине 3.3 V излез (DSM / DSM2 / DSMX приемник Машина употреба) Со големи тековната NMOS цевка,работат на струјата може да биде до 10 A Поддршка на PWM,ППМ,SBД СМ приемник на сигналот на текст Поддршка coreless мотор, вклучуваат 1020 coreless моторПримачот за конфигурација како референца : 1...