• Обновено
Geeetech RepRap Собрани Сите-Метал J-раководител Hotend Долги Екструдер 0.3/0.35/0.4/0.5 мм Nozzle1.75/3мм Филамент

Geeetech RepRap Собрани Сите-Метал J-раководител Hotend Долги Екструдер 0.3/0.35/0.4/0.5 мм Nozzle1.75/3мм Филамент

Rating 
DEN 383.52

Залиха
Во магацинот.


Опис :
Овој објект се собраа со топлина жица.
Оваа сите-метал J-Раководител Топла Крајот има побрзо контролирано движење, помалку тресење на вашата машина, помалку употребата на енергија и најважно : побрзо печатење! Нормално механизам кој раководи со вжарено во топла крај (каде што се топи) е директно на врвот на екструдер. Ова создава проблеми на рамнотежа и осцилации со побрзо движење што можете да го видите во вашиот печатење на резултатите и да се слушне и се чувствуваат кога вашиот компјутер е тресење.
Ако филамент вози механизам е ставен на не-се движат дел на 3 D принтер, тоа може да се турка во цевка. PTFE (Тефлон) е корисна, бидејќи тоа е лизгава : тоа е малку триење со пластика.Оваа границите на абење и загуба на енергија. Цевката е другиот крај е приклучен на екструдер е топло-крај.
Предности :
Сите метални овозможува работа со Поликарбонат и до 300 целзиусови степени и со идните материјали кои бараат повисоки работни температури над оние кои се поддржани од пластични екструдерите и топла крајот.
Тестирани со PLA, ABS, поликарбонат, најлон и PVA.
Внатрешен дијаметар на bowden се хранат устата е 4mm да се печати со 1.75 mm филамент,и 6mm да се печати со 3мм филамент.
Оваа долги J-Раководител топла крајот го дозволи тоа, за разлика од екструдер да печатач.
Пакет Листата :
1 x Собрани Сите-метал долги J-Раководител Топла Крајот со топлина жица
Answer : ___________________________ Note : PTFE и Млазницата големина е задолжително. Ве молиме да бидат мора да ни испратите порака кога ќе ја поставите вашата цел. Инаку, ние мора да испратиме еден за 3мм филамент и 0.3 mm Млазницата DEFAULTLY.
PTFE Големина За филамент : 1.75 mm филамент, 3мм Филамент
Млазницата Големина : 0.3 mm /0.35 mm Млазницата, 0.4 mm Млазницата, 0.5 Млазницата.

Основни карактеристики

Бренд Име:
GEEETECH
Број На Модел На:
J-Глава-Met0088
Тип На Објект:
J-раководител
Материјал:
сите метални
Млазницата:
0.3 mm,0.35 мм,0.4 mm, 0.5 mm факултативна
Се хранат влезот дијаметар:
1.75 mm 3мм
is_customized:
Yes

Најдобри понуди